Fundacja SPES dofinansowuje badania genetyczne u kobiet po poronieniu
access_time 2020-09-03 12:26:00
2 września rozpoczęła się kolejna edycja autorskiego projektu „Poznać przyczynę”. Polega on na dofinansowaniu badań genetycznych u kobiet już po pierwszym poronieniu, w celu szybkiej diagnostyki przyczyny straty dziecka i szybkiemu wdrożeniu ewentualnego leczenia. Wszystko po to, aby dać szansę zaistnieć nowemu życiu już przy następnej ciąży, a rodziców uchronić przed traumą kolejnej straty.

Jedna osoba może otrzymać wsparcie w wysokości do 400 zł. Kwota ta może być przeznaczona np. na badanie kariotypu, które jest rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne lub na diagnostykę trombofilii wrodzonej, bo, jak pokazują statystyki bardzo wysoki odsetek badań daje wynik nieprawidłowy, wskazujący na istnienie mutacji. Decydując się na to badanie pacjentka dodatkowo otrzyma bezpłatną konsultacje genetyczną, a lekarz oceni jakie znaczenie dla zdrowia kobiety mają wykryte mutacje oraz czy i jakie wskazane jest dalsze leczenie.

- Jesteśmy fundacją, która w swym statucie ma pomoc rodzicom po poronieniu. Zależy nam, by była to pomoc realna, stąd propozycja dofinansowania badań. Po pierwszym poronieniu te badania nie są refundowane, a warto je wykonać, bo zwiększają szanse na urodzenie dziecka - mówi Joanna Sadowska, prezes SPES.

Aby otrzymać dofinansowanie należy skontaktować się z fundacją telefonicznie (nr tel. 510 620 392 w godz. od 9.00 do 17.00). Następnie osoba dzwoniąca zostanie przekierowana do laboratorium Test DNA, współpracującym z fundacją i tam, po konsultacji telefonicznej, wykona badanie. Dodatkowo w ramach projektu laboratorium Test DNA daje możliwość przeprowadzenia trzech bezpłatnych konsultacji genetycznych. Na projekt fundacja przeznaczyła 12 tys. zł.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A