Ostatni sprawdzian tarnowskich szczypiornistów. Grupa Azoty wygrała z Padwą Zamość
access_time 2020-09-02 08:09:00
W wtorek przygotowujący się do nowego sezonu ligowego tarnowscy piłkarze ręczni zmierzyli się w spotkaniu towarzyskim z drużyną MKS Padwa Zamość. Mecz inaugurujący sezon PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn tarnowianie rozegrają 5 września z zespołem Azotów Puławy.

Początek sparingu z Zamościem to okres wyrównanej gry. Dopiero od piętnastej minuty gospodarze zaczęli odskakiwać gościom. Dzięki skutecznym atakom i dobrej grze w obronie systematycznie powiększali swoją przewagę. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 14:8.

W drugiej połowie dominowali tarnowianie. Skutecznie powiększali dorobek bramkowy i ostatecznie pokonali gości z Zamościa 30:21.

Grupa Azoty SPR Tarnów – MKS Padwa Zamość 30:21 (14:8)

Bramki dla Grupy Azoty: Tokuda 4, Majewski 4, Kniazeu 4, Wojdan 3, Kowalik 3, Wajda 3, Kużdeba 3, Dadej 2, Yoshida 2, Mrozowicz 1, Pedryc 1

Najwięcej bramek dla Zamościa: Bajwolik 4, Puszkarski 2, Fugiel 2, Skiba 2, Małecki 2, Pomiankiewicz 2.