EMANACJE: Maciej Kułakowski wystąpi w Arboretum Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich. Zdobądź zaproszenie!
access_time 2020-07-14 12:06:00
Po raz pierwszy po przeszło 40 latach przerwy do lusławickiego parku powrócą koncerty. W najbliższą niedzielę, 19 lipca o godz. 19 w malowniczych przestrzeniach niedawno otwartego Arboretum Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich, w ramach festiwalu "EMANACJE" odbędzie się koncert znakomitego wiolonczelisty Macieja Kułakowskiego. W programie wieczoru zabrzmi muzyka Jana Sebastiana Bacha i Krzysztofa Pendereckiego. Mamy dla was podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

Maciej Kułakowski - wiolonczela

W programie:

Jan Sebastian Bach 1685-1750

II Suita d-moll na wiolonczelę solo BWV 1008 ~1718

— Prelude

— Allemande

— Courante

— Sarabande

— Menuet I & II

— Gigue

Krzysztof Penderecki 1933-2020

Suita na wiolonczelę solo 1994-2013

— Serenade

— Scherzo

— Notturno

— Sarabande

— Tempo di valse

— Aria

— Allegro con bravura

— Preludio

 

Maciej Kułakowski

Urodzony w 1996 w Gdańsku. Grę na wiolonczeli rozpoczął w wieku sześciu lat w klasie wiolonczeli prof. Jadwigi Ewald. Jest laureatem Konkursu Królowej Elżbiety w Brukseli oraz zdobywcą I nagrody oraz nagrody specjalnej na X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Od 2019 reprezentuje Londyńską agencję Young Classical Artists Trust (YCAT).

Jako solista występował w wielu krajach Europy i świata m.in. z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Sinfoniettą Cracovią, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej, Kammerphilharmonie Bremen, Brussels Philharmony Orchestra, St. Petersburg Symphony Orchestra, Calgary Symphony Orchestra oraz AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy. Jako kameralista brał udział w takich festiwalach jak: Piatigorsky Cello Festival w Los Angeles, Beijing Cello Festival, Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego, Festiwal im. Witolda Lutosławskiego, Festiwal im. Ignacego Jana Paderewskiego, Moritzburg Festival, Kronberg Festival, Krzyżowa Music, Hohenstaufen Kammermusik Festival czy Munich Rising Stars.

Współpracował z takimi artystami jak Krzysztof Penderecki, Emanuel Ax, Christoph Eschenbach, Viviane Hagner, Charles Neidich, Arnold Steinhardt, Jan Vogler, Lawrence Power i Kian Soltani oraz dyrygentami: Markiem Mosiem, Markiem Pijarowskim, Eivindem Gullbergiem Jensenem, Frankiem Braley’em i Stéphanem Denève.

Od 2017 studiuje u Wolfganga Emanuela Schmidta w Kronberg Academy. W 2016 otrzymał stypendium i nagrodę specjalną od Deutsche Stiftung Musikleben podczas Deutscher Musikwettbewerb, a w 2015 zdobył II nagrodę na konkursie TONALI w Hamburgu (2015). W latach 2010, 2012 i 2013 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz został laureatem konkursu Narodowego Centrum Kultury – Młoda Polska. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich gdzie kształcił się u wybitnych pedagogów, takich jak: Sir Andras Schiff, Gidon Kremer, Steven Isserlis, Frans Helmerson, Mischa Maisky, Truls Mørk, Gary Hoffman, Phillippe Muller, Jens Peter Maintz, Ivan Monighetti czy Andrzej Bauer.

Gra na współczesnej wiolonczeli Thorstena Theisa z 2014.

***

W przypadku pojawienia się warunków atmosferycznych uniemożliwiających organizację koncertu w Arboretum, wydarzenie zostanie przeniesione do sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Bilety w cenie od 40 do 60 zł dostępne są TUTAJ

UWAGA!

Mamy dla was dwuosobowe zaproszenie na niedzielny koncert Macieja Kułakowskiego w lusławickim Arboretum (19 lipca, godz. 19). Zainteresowani? Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym na naszym fanpage'u. Macie czas do czwartku,16 lipca, do północy.

Fot. materiały prasowe

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A