Basen na Marcince otwarty od soboty. Nowe zasady korzystania
access_time 2020-07-03 12:45:00
W najbliższą sobotę, 4 lipca będzie można korzystać z letniej pływalni Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Tarnowskich – choć na nieco innych niż dotychczas zasadach.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Sport, na basenie przebywać może jednocześnie 1200 osób. Z pływalni nie mogą korzystać osoby z objawami jakiejkolwiek infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych. Wyznaczone zostały 2-metrowe odległości przed punktem kasowym oraz przebieralnią jako strefy oczekiwania, a obsługa mająca kontakt bezpośredni z klientem została wyposażona w maseczki i rękawiczki. Na pływalni zamontowano także odpowiednio oznakowane podajniki ze środkiem dezynfekcyjnym i wprowadzono regularną dezynfekcję stałych elementów infrastruktury oraz powierzchni wspólnych takich jak: klamki, drzwi, uchwyty, ławki, kurki baterii, poręcze, schody, powierzchnie sanitarne i wokół basenów. Ze względów bezpieczeństwa z użytkowania wyłączone zostały szatnie, nie będzie również funkcjonowała wypożyczalnia leżaków. Została ponadto ograniczona liczba przebieralni i natrysków. W wodzie i poza nią trzeba będzie zachowywać dystans społeczny. 

Na terenie ośrodka znajdującego się u podnóży Góry św. Marcina znajdują się dwie niecki: rekreacyjna o wymiarach 25x25 m i głębokości od 0.8 do 1.2 m oraz pływacka o wymiarach 25x50 m i głębokości od 1.2 do 1.8 m, dwa brodziki dla dzieci, zjeżdżalnia wodna o długości 45 metrów oraz boisko do siatkówki. Obiekt czynny będzie codziennie w godz. 10-19.

Normalny bilet wstępu na basen przy al. Tarnowskich kosztuje 12 złotych, za bilet ulgowy zapłacić trzeba 8 złotych. Dostępne są także bilety uprawniające do wstępu od godz. 16. Ich cena to 6 (normalny) i 5 złotych (ulgowy).

W przypadku osób posiadających ważną Kartę Miejską Premium lub Kartę Tarnowskiego Seniora, opłata wynosi 9 i 5 złotych w przypadku wstępu całodziennego oraz 4 i 3 złote w przypadku wejścia od godz. 16. Opłata dla osób posiadających Kartę Tarnowskiej Rodziny wynosi natomiast 3.5 zł.

Uczniowie tarnowskich szkół w osiem wakacyjnych wtorków – od 7 lipca do 25 sierpnia – po okazaniu w kasie ważnej legitymacji szkolnej skorzystać będą natomiast mogli z basenu na Górze św. Marcina za złotówkę. Dzieci do lat 6 korzystają z pływalni bezpłatnie.

Komentarze...