Zmarła Agnieszka Pacocha. W zbiórkę pieniędzy na jej leczenie zaangażowało się wielu ludzi
access_time 2020-06-30 10:09:00
Po ciężkiej walce z nowotworem zmarła Agnieszka Pacocha z Tarnowa. W zbiórkę pieniędzy na jej leczenie zaangażowało się tysiące ludzi. Kobieta osierociła dwóch synów.

Agnieszka Pacocha zmarła 28 czerwca w wieku 43 lat. Kobieta zmagała się z nowotworem złośliwym płuca z przerzutami do kości i mózgu. Chorobę zdiagnozowano, kiedy rak był już w zaawansowanym stadium. Terapia lekiem Tagrisso, która była dla niej ostatnią deską ratunku jest bardzo droga - miesięczna dawka kosztuje 28 tysięcy złotych a Agnieszce nie przysługiwała na niego refundacja. Zbiórkę pieniędzy na leczenie tarnowianki prowadzono na portalu siepomaga.pl. Jej historia poruszyła mnóstwo ludzi. Pieniądze na leczenie przekazało ponad pięć tysięcy osób. W listopadzie ubiegłego roku udało się uzbierać ponad 265 tysięcy złotych, ale wciąż konieczne były kolejne dawki leku. Niestety, pomimo trwającej trzy lata, dzielnej walki z nowotworem, Agnieszka zmarła.

Pogrzeb Agnieszki Pacochy odbędzie się w środę, 1 lipca na cmentarzu komunalnym w Klikowej. O godz. 13.30 rozpocznie się różaniec, a o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa, po której nastąpi pochówek.

Zgodnie z życzeniem zmarłej, żałobnicy są proszeni by zamiast przynosić kwiaty, wpłacili pieniądze na Fundację Siepomaga jako pomoc osobom chorym onkologiczne.

Fot. siepomaga.pl

Komentarze...