Andrzej Duda powitany w Tarnowie chlebem i solą. W tle tęczowa manifestacja
access_time 2020-06-23 00:36:00
W poniedziałkowy wieczór prezydent Andrzej Duda spotkał się z tarnowianami na Placu Kazimierza. Zwolennicy powitali go po staropolsku – chlebem i solą, a lokalne środowisko LGBT flagami w kolorach tęczy i okrzykami "Duda przeproś".

Ubiegający się o reelekcję prezydent apelował o głosy w niedzielnych wyborach prezydenckich.

- Ja jestem gwarantem tego, że wszystkie świadczenia społeczne, które ustanowiliśmy, gdzie ja przede wszystkim składałem projekty ustaw, będą utrzymane, że te pieniądze nie zostaną polskiej rodzinie zabrane i dlatego proszę państwa o wsparcie - apelował prezydent Andrzej Duda.

Podkreślał też, że od 5 lat prowadzi politykę dbałości o polską rodzinę, o bezpieczeństwo kraju, o to, by Polska się rozwijała a ludzie mieli rzetelnie wynagradzaną pracę. Mówił, że Polskę rozwijają inwestycje i należy realizować zarówno te małe inwestycje, jak i duże, a poprzedniej władzy nic się nie opłacało. - Stocznie się nie opłacały, polski LOT się nie opłacał, nic się nie opłacało. Wszystko trzeba było sprzedawać albo likwidować. My budujemy, my odkupujemy, chociażby sektor bankowy z rąk zagranicznych w polskie ręce - mówił prezydent. Zaznaczył też, że realizuje politykę „dumy z naszych bohaterów i mówienia prawdy o historii takiej, jaka była". A przede wszystkim - jak mówił - "dumnego reprezentowania Polski poza granicami, tak, jak odpowiada to naszej wielkości, naszemu miejscu w Europie".

Po zakończeniu wiecu w Tarnowie, prezydent Andrzej Duda pojechał do gminy Łapanów, która ucierpiała z powodu powodzi. - Sytuacja jest trudna, wręcz dramatyczna - ocenił Andrzej Duda po wizytach w zalanych domach i rozmowach z mieszkańcami. Zapowiedział, że zwróci się do premiera o środki na podwyższenie i przedłużenie wału przeciwpowodziowego, o co zabiegają lokalne władze. - Musimy te pieniądze zdobyć. Inaczej Łapanów co jakiś czas może mieć ten sam problem - dodał.

Fot. Tomasz Schenk, Mateusz Niemczura

Komentarze...