Prezydent Andrzej Duda w Wierzchosławicach: Komisja Europejska proponuje nam ponad 170 mld euro!
access_time 2020-06-22 21:06:00
W poniedziałek prezydent Andrzej Duda przyjechał do Wierzchosławic. Na wspólnej konferencji prasowej z Januszem Wojciechowskim, przekazał że w ramach nowego unijnego budżetu Polska ma otrzymać ponad 170 mld euro. Podkreślił, że kwota jest wyższa niż dotacje otrzymane z budżetu unijnego w ciągu ostatnich 15 lat.

Jak poinformował prezydent Andrzej Duda, Komisja Europejska proponuje, by cały budżet dla Polski w nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027 wyniósł ponad 170 mld euro. - To jest fenomenalna propozycja, bo przez ostatnie 15 lat to było 164 mld euro, teraz na 7 lat proponują nam ponad 170 mld euro, więc to jest więcej niż mieliśmy przez poprzednie piętnaście lat - powiedział Andrzej Duda. Z tej kwoty środki przeznaczone dla polskiego rolnictwa i polskich rolników to 33,5 mld euro. – To przybliża nas do szansy na zbliżenie się do wyrównania do średniego poziomu europejskiego dopłat bezpośrednich - dodał prezydent.

Prezydent Andrzej Duda podpisał również umowę programową z NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", w której zagwarantował dalsze działania na rzecz zwiększenia ochrony producentów żywności. - Dziękuję za możliwość zawarcia tego porozumienia właśnie tu, w Wierzchosławicach, w miejscu tak bardzo ważnym dla wszystkich ludzi polskiej wsi i dla wszystkich ludzi, dla których sprawy polskiej wsi są istotne i którzy rozumieją jak niezwykle doniosła jest jej rola - mówił Andrzej Duda.

Prezydent przyznał, że nie wszystkie zobowiązania wyborcze z 2015 r. udało mu się zrealizować. - Ale udało się zrealizować te, które uważaliśmy i które uważam za najważniejsze, najistotniejsze, najszerzej zakrojone społecznie i wtedy najczęściej przez przedstawicieli społeczeństwa, z którymi spotkałem się na moich spotkaniach wyborczych były podnoszone. Przede wszystkim zostało zrealizowane jedno. Przede wszystkim został w ogromnym stopniu poprawiony byt polskiej rodziny, zwłaszcza takiej, która wychowuje dzieci, a więc ogromnej części rodzin właśnie żyjących na wsi - mówił prezydent, zwracając uwagę, że to właśnie programy 500 plus, 300 plus, leki 75 plus, 13 emerytura, 13 renta, poprawiły byt polskiej wielodzietnej, wiejskiej rodziny.

Fot. Mateusz Niemczura

Komentarze...