Coraz więcej przypadków koronawirusa w Tuchowie. Już nie tylko redemptoryści
access_time 2020-06-07 15:47:00
Kolejne przypadki COVID-19 wśród mieszkańców Tuchowa. Pozytywne wyniki testów usłyszało dwoje pracowników placówek edukacyjnych i 14-letnie dziecko. Z kolei liczba zakażonych redemptorystów wzrosła do 12.

W sobotę 30 maja w tuchowskim sanktuarium odbyły się święcenia kapłańskie redemptorysty. - Niestety na uroczystości były obecne osoby zarażone wirusem, wtedy tego zupełnie nieświadome. Wykazały to dopiero badania wykonane kilka dni później - poinformowały władze warszawskiej prowincji redemptorystów. Szybko doszło do kolejnych zakażeń. Aktualnie jest już 12 przypadków zakażeń wśród zakonników.

Burmistrz Tuchowa, Magdalena Marszałek poinformowała dziś również o zakażonych COVID-19 mieszkańcach miasteczka. To 40-letnia kobieta, która na co dzień pracuje w lokalnym przedszkolu oraz jej 14-letni syn. Oboje w ubiegłym tygodniu uczestniczyli w sakramencie bierzmowania w tuchowskim sanktuarium. Zakażony jest także nauczyciel szkoły muzycznej i zarazem organista w bazylice.

 - Jeśli chodzi o szkołę muzyczną, o tyle jest dobra informacja, że w okresie od poniedziałku do środy nie było tam zajęć, więc nie było kontaktu z dziećmi. Kontakt dotyczy kilku nauczycieli, którzy zostali poproszeni o pozostanie w domach. Natomiast jeżeli chodzi o przedszkole - około 7 dzieci uczęszczało w tym czasie do placówki. Nie jest to dużo, bo nie było dużo chętnych żeby powrócić do przedszkoli - powiedziała na antenie Radia Kraków, Magdalena Marszałek.

Powiatowa Stacja Saniatarno-Epidemiologiczna została już poinformowana o grupie osób, które miały kontakt z zakażonymi. - Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z innymi osobami. Zachowujmy się odpowiedzialnie! - apeluje burmistrz Tuchowa.

Fot. Archiwum Bazyliki Mniejszej w Tuchowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A