Kolejne kościoły w diecezji tarnowskiej zamknięte z powodu podejrzenia koronawirusa. Efekt poluzowania obostrzeń?
access_time 2020-06-04 16:54:00
Kościół parafialny w Królówce, w gminie Nowy Wiśnicz, został tymczasowo zamknięty. Proboszcz i jeden z księży zostali objęci kwarantanną po tym, jak okazało się, że podczas niedzielnej mszy św. mieli kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Podobna sytuacja jest w trzech parafiach na Limanowszczyźnie oraz w klasztorze ojców redemptorystów w Tuchowie.

- Z przykrością informujemy, że w związku z kontaktem w kościele w niedzielę z osobą zakażoną, jesteśmy z Ks. Ziemowitem objęci obowiązkową kwarantanną od dzisiaj (tj. czwartek od 11.oo) i kościół w Królówce jest zamknięty do odwołania. Msze Św. zamówione na ten czas będziemy odprawiali na plebanii. Wierni, którzy przyjmowali Komunię Św. na Mszach Św. w niedzielę o godz. 9.oo i 11.oo lub korzystali ze spowiedzi św. proszone są przez Sanepid w Bochni o kontakt (tel.: 14 6123234, 146123947 lub 14 6123958). Ministranci i lektorzy, którzy byli na Mszach Św. w o 9.oo i 11.oo w niedzielę proszeni o szybki kontakt ze mną (Ks. proboszcz 667065077). Trzeba podać do Sanepidu listę z danymi szczegółowymi. Prosimy o modlitwę za całą Naszą Parafię. - czytamy w komunikacie na stronie parafii.

Przypomnijmy, w środę z tego samego powodu kwarantanną objęty został kościół i klasztor ojców redemptorystów w Tuchowie. Sanepid nałożył dwutygodniową kwarantannę również na księży z trzech parafii w powiecie limanowskim - w Kaninie, Męcinie oraz w Szyku. Duchowni czekają na wyniki testów.

Fot. Archiwum parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Królówce

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A