Szpital św. Łukasza z zastrzykiem gotówki. Zakupi aparat do diagnozowania koronawirusa
access_time 2020-06-04 10:33:00
200 tys. zł na rzecz walki z koronawirusem otrzymał Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie. Pieniądze pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, a symbolicznie przekazała je na ręce dyrekcji placówki Marta Malec–Lech z zarządu województwa małopolskiego.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego analizatora pozwalającego na szybkie wykrycie obecności wirusa wywołującego SARS-CoV-2.

- Bezpieczeństwo pacjentów i personelu poprzez zwiększenie szybkości i skuteczności diagnostyki umożliwi zakup analizatora, w którym wykorzystywana jest bardzo czuła i specyficzna metoda pozwalająca na szybkie badania pacjentów podejrzanych o zakażenie wirusem SARS-COV-2 – informuje Anna Czech, dyrektor Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie.

- Bardzo się cieszę, że w imieniu ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry mogę przekazać największemu szpitalowi w regionie tarnowskim pieniądze na zakup aparatu, który dawał będzie szybką odpowiedź na obecność koronawirusa. Funkcjonuje tutaj SOR i w każdej chwili może się zdarzyć, że zjawi się pacjent z objawami wskazującymi na możliwość zakażenia COVID-19 - mówi Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Dzięki funduszom szpital ma zadbać też o bezpieczeństwo mikrobiologiczne personelu wykonującego testy poprzez zakup, dostawę i montaż komory laminarnej II klasy bezpieczeństwa z certyfikatem bezpieczeństwa mikrobiologicznego. Zakupione zostały już testy do oznaczania przeciwciał anty SARS-CoV-2 klasy IgA i IgG, co ma poprawić szybkość i skuteczność diagnostyki w tym kierunku.

Komentarze...