Remont Krótkiej zakończony. Ulica odebrana
access_time 2020-06-03 13:04:00
Z ponad półrocznym poślizgiem zakończył się remont ul. Krótkiej, łączącej rynek z placem Kazimierza. W ubiegłym tygodniu Zarząd Dróg i Komunikacji odebrał inwestycję.

- Roboty zostały odebrane i normalnie funkcjonuje już ciąg pieszy. Ciąg jezdny jest jeszcze natomiast wygrodzony ze względu na kwestię technologiczną - dojrzewanie fugi. Całkowite oddanie ulicy do użytkowania nastąpi najpóźniej za dwa tygodnie – mówi kierownik Działu Realizacji Inwestycji i Remontów ZDiK, Tomasz Mróz.

Remont ulicy Krótkiej rozpoczął się na początku czerwca ubiegłego roku. Prace miały potrwać do końca października, ale wykonawca przerwał roboty, po tym jak magistrat odmówił zapłaty za częściowo wykonane prace. Urzędnicy tłumaczyli, że takich warunków nie było w umowie, a miasto miało uregulować płatności dopiero po zakończeniu wszystkich prac. Ostatecznie Zarząd Dróg i Komunikacji uznał, że firma nie wywiązuje się ze swoich obowiązków i odstąpił od umowy, natomiast wykonawcę obciążył karą w wysokości 20 procent wartości inwestycji i dodatkowo kosztami związanymi z zabezpieczeniem placu budowy. Miasto musiało zabezpieczyć pozostawiony plac budowy, wykonać inwentaryzację i ogłosić nowy przetarg, który został rozstrzygnięty pod koniec marca tego roku. Inwestycję dokończyła firma WOL-GAZ z Woli Rzędzińskiej, ta sama, która wcześniej remontowała ulicę Kapitulną.

Roboty obejmowały wymianę istniejącej podbudowy, wykonanie nawierzchni jezdni i chodnika z materiałów kamiennych oraz wymianę i regulację studzienek kanalizacyjnych wraz z wymianą rur przykanalikowych i rynien. Całkowity koszt robót wyniósł blisko 422 tysiące złotych.

Komentarze...