Kradli motocykle, części samochodowe, kłusowali i posiadali nielegalną broń. Policja rozbiła grupę przestępczą [WIDEO]
access_time 2020-06-03 09:29:00
Trzech mężczyzn będzie odpowiadać za udział w grupie przestępczej, która przez ostatnie lata dokonywała licznych kradzieży z włamaniem na terenie powiatu dąbrowskiego. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Suma strat to ponad 100 tysięcy złotych.

Kryminalni z dąbrowskiej policji, badając sprawy kradzieży i włamań, do jakich dochodziło na terenie powiatu ustalili, że szereg z nich jest ze sobą powiązanych. Analiza akt spraw, zebranych dowodów i czynności operacyjne pozwoliły na wytypowanie sprawców, którymi okazało się trzech mieszkańców gminy Olesno, w wieku 48, 26 oraz 21 lat.

W ubiegłym tygodniu mężczyźni zostali zatrzymani. Z uwagi na możliwości posiadania przez sprawców broni palnej, do akcji włączyli się również policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji KWP w Krakowie.

Podczas przeszukania posesji zamieszkałych przez zatrzymanych, funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów, wśród nich 21 motocykli, części samochodowe (kolektory audi) i motocyklowe (ramy), elektronarzędzia (myjki ciśnieniowe, pompy spalinowe). Zabezpieczono także 4 karabinki KBKS, 1 sztukę broni myśliwskiej, 1200 sztuk amunicji kalibru 5,6 mm, 250 sztuk amunicji myśliwskiej, aparaturę do produkcji alkoholu, sadzonki konopi indyjskich, 20 kg tuszy zwierzyny łownej.

Śledczy przedstawili zatrzymanym łącznie 18 zarzutów. Dotyczą one m.in. kradzieży, kradzieży z włamaniem, kłusownictwa, nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji innej niż myśliwska. Przestępstw tych grupa dokonywała od października 2016 roku, aż do marca bieżącego roku. Wartość poniesionych przez osoby pokrzywdzone strat sięga ponad 100 tysięcy złotych.

W sobotę na wniosek Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej, miejscowy sąd zastosował wobec dwóch podejrzanych (21- i 26–latka ) środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wobec najstarszego a nich (48-latka) prokuratura zastosowała dozór policyjny. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają krąg osób pokrzywdzonych, pochodzenie skradzionych przedmiotów i krąg osób zamieszanych w przestępczy proceder.

Fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Komentarze...