Tomasz Olszówka zrezygnował mandatu radnego
access_time 2020-06-02 11:39:00
Tomasz Olszówka, lider ugrupowania Nasze Miasto Tarnów, zrzekł się mandatu radnego. O swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych.

- Z dniem 4 czerwca 2020 r. rezygnuję z mandatu radnego. Dziękuję wszystkim Koleżankom i Kolegom z rady, urzędu, instytucji miejskich, rad osiedli i mediów za półtora roku intensywnej współpracy. Przede wszystkim kieruję podziękowania do mieszkańców Tarnowa - tych znajomych i tych nieznajomych - za wszystkie inspiracje, pomysły oraz wyrazy sympatii, którą nieustannie odczuwam i odwzajemniam. Dziękuję ponadto za głosy krytyczne i konstruktywną recenzję moich dokonań. Wypełniając zaszczytną funkcję radnego kierowałem się w działaniu swoimi ideami oraz treścią roty ślubowania, którą złożyłem obejmując mandat - napisał w oświadczeniu Tomasz Olszówka, który jednocześnie podkreślił, że zrzeczenie się mandatu nie oznacza zakończenia działalności na rzecz miasta. - Chcę jasno podkreślić: nie rezygnuję z walki o lepszy Tarnów, zmieniam jedynie formułę. Ta dotychczasowa okazała się dla mnie – zwłaszcza w ostatnim okresie – gorsetem zbyt ciasnym, w którym nie czułem się wystarczająco swobodnie. Będę działać nadal, ale już jako wolny od polityki człowiek - dodał Olszówka.

Szef klubu radnych Nasze Miasto Tarnów nie chce na razie zdradzać szczegółowych powodów swojej decyzji. Wiadomo, że weźmie jeszcze udział w planowanej na najbliższy czwartek nadzwyczajnej sesji rady miejskiej, podczas której rajcy będą debatować nad podwyżką i zmianą naliczania opłat za śmieci. Przypomnijmy, że w styczniu tego roku Tomasz Olszówka zrezygnował z funkcji przewodniczącego Komisji Strategii Rozwoju Miasta. Jego miejsce zajęła wówczas Agnieszka Danielewicz z Nowoczesnej.

Radny Tomasz Olszówka zasłynął m.in. jako pomysłodawca miejskiej uchwały antysmogowej i organizowania w tarnowskich szkołach lekcji przeciwko mowie nienawiści. Znany z proekologicznych działań samorządowiec zainicjował też kilka głośnych akcji społecznych, m.in. montowanie budek dla jerzyków, które miały być antidotum na ubiegłoroczną plagę komarów, czy sadzenie drzew na zboczu Góry św. Marcina w ramach dorocznej akcji "W zielone gramy". Zarówno zakup budek lęgowych, jak i sadzonki drzew finansował z własnej diety. Swoją pierwszą dietę oddał również tarnowskiemu stowarzyszeniu "Aspranci".

Jego miejsce w Radzie Miejskiej zajmie Tomasz Żmuda.

Fot. P. Topolski

Jakim radnym był Tomasz Olszówka?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A