Przed wakacjami uczniowie nie wrócą do szkół
access_time 2020-06-01 15:15:00
Do wakacji nauka w szkołach i placówkach oświatowych będzie realizowana na odległość - poinformował w poniedziałek minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Przed wakacjami uczniowie nie powrócą do szkół. Do zakończenia roku szkolnego, czyli do 26 czerwca ma być realizowane kształcenie na odległość.

Minister przypomniał, że w czerwcu planowane są egzaminy maturalne i egzamin ósmoklasisty. - W tych kilku dniach uczniowie nie będą realizowali kształcenia na odległość. Do tego jest jeszcze Boże Ciało, kilka dni wolnych, co powoduje że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach - powiedział Dariusz Piontkowski.

Zajęcia stacjonarne w szkołach zostały zawieszone 12 marca. Od 25 marca wprowadzono natomiast obowiązek prowadzenia kształcenia na odległość. Od 18 maja przywrócono możliwość prowadzenia wybranych zajęć praktycznych w szkolnictwie branżowym. Z kolei 25 maja częściowo wznowiono zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkół podstawowych i wprowadzono konsultacje dla uczniów klas ósmych i maturzystów. Od dzisiaj wprowadzono już możliwość konsultacji z nauczycielami dla wszystkich uczniów. - Będą mogły się odbywać do końca zajęć dydaktycznych, ale już fizycznie w dużych grupach, całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku - powiedział minister.

Komentarze...