W ZPS wracają sobotnie dyżury stomatologów i planowe zabiegi chirurgiczne
access_time 2020-06-01 13:38:00
Po kilku miesiącach przerwy do Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie wracają sobotnie dyżury stomatologów i planowe zabiegi chirurgiczne.

Gabinety dentystyczne ZPS czynne były w czasie pandemii cały czas, dlatego pracujący w nich specjaliści mają doskonałe doświadczenie w pracy w zaostrzonym rygorze sanitarnym. Procedury wewnętrzne zostały dostosowane do rygorystycznego reżimu epidemiologicznego oraz zaleceń Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Personel został wyposażony w dodatkowy sprzęt ochronny. Prowadzona jest kontrola epidemiologiczna w stosunku do pacjentów i personelu. Wydłużona została także długość wizyty, po każdym pacjencie przeprowadzana jest bowiem pełna dezynfekcja pomieszczeń.

Na wizyty można zapisywać się osobiście w przychodni przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie lub telefonicznie pod numerem telefonu 14 631 02 79.

Sobotnie usługi stomatologiczne wykonywane są w ramach umowy z  Narodowym Funduszem Zdrowia i są w pełni refundowane.

Przychodnia wznawia również przyjmowanie pacjentów na zabiegi planowe, które były wstrzymane z powodu pandemii oraz wprowadzonych przez rząd obostrzeń. Szpital Chirurgii Ogólnej, od czerwca zaczyna pracować w normalnym trybie, oczywiście przy zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego.

– Z naszej strony jest pełna gotowość jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dla personelu, jak i pacjentów. Naszym priorytetem jest przyjmowanie pacjentów w całkowicie bezpieczny sposób, zachowując wszelkie środki ostrożności – mówi prezes ZPS, chirurg ortopeda Jarosław Kolendo.

Na chirurgii obowiązuje m.in. zakaz odwiedzin. Można umawiać się osobiście w przychodni przy ul. M. Skłodowskiej-Curie lub telefonicznie 14 631 02 82.

W ramach działającego w ZPS Szpitala Chirurgii Ogólnej wykonywane są zabiegi refundowane przez NFZ oraz komercyjne. To m.in. operacje żylaków, migdałków, przepuklin, cieśni nadgarstka, artroskopia stawu kolanowego, zabiegi urologiczne czy usuwania zmian skórnych.

Komentarze...