Potężna kraksa na A4. Auto zmiażdżone, kierowca wyszedł cało
access_time 2020-05-29 15:43:00
Ponad półtorej godziny trwały utrudnienia na autostradzie A4 w kierunku Tarnowa. Kierowca toyoty podczas zmiany pasa ruchu uderzył w ciężarówkę, a następnie w bariery ochronne. Mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu. Z kolizji wyszedł bez szwanku, mimo że z jego samochodu prawie nic nie zostało.

W czwartek po południu na 475 kilometrze autostrady w kierunku Tarnowa, doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Kierujący osobową toyotą w pewnym momencie usiłował zmienić pas ruchu z lewego na prawy. Nie zauważył jednak, że ma zbyt mało miejsca, bo prawym pasem jechał samochód ciężarowy. W efekcie uderzył w tylne lewe naroże ciężarówki i jego toyota zaczęła obracać się wokół własnej osi, rozbijając się o bariery ochronne autostrady.

Kierowca toyoty trafił do szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie. Tam jednak okazało się, że nic mu się nie stało. Utrudnienia trwały do godziny 17.

Kierowca był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia przy zmianie pasa ruchu został ukarany mandatem karnym w wysokości 450 złotych, a do jego konta dopisano 6 punktów karnych.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...