Druhowie OSP z powiatu tarnowskiego otrzymali sprzęt pomocny w walce z koronawirusem
access_time 2020-05-29 08:15:00
Dzięki środkom pochodzącym z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej zakupiono 600 sztuk opryskiwaczy o wartości ponad 1 mln zł. Druhowie z regionu tarnowskiego otrzymają 53 sztuki o wartości 95 tys. zł. Wcześniej sprzęt tego typu trafił do Państwowej Straży Pożarnej.

W Komendzie Miejskiej PSP w Tarnowie wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się z przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu tarnowskiego, aby porozmawiać o obecnej sytuacji oraz przekazać nowy sprzęt - 53 sztuki opryskiwaczy o wartości 95 tys. zł, zakupionych ze środków pochodzących z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

- Proszę przyjąć moje podziękowania za trud codziennej pracy i niesienia pomocy mieszkańcom powiatu tarnowskiego. Szczególnie teraz, podczas walki z niewidzialnym, ale groźnym przeciwnikiem, jakim jest wirus, po raz kolejny jednostki OSP przyszły z pomocą. Cieszę się, że przekazywany dzisiaj sprzęt będzie wspierał tę niełatwą pracę – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Przekazany sprzęt służy do rozpylania różnych środków. Obecnie jego najważniejszym zadaniem jest pomoc w dezynfekowaniu przestrzeni publicznej, ale może być też wykorzystywany przy wielu innych akcjach, takich jak np. odkomarzanie lub gaszenie mniejszych pożarów traw.

Komentarze...