Zespół KAC nagrał teledysk w klimacie horroru klasy B. Co sądzicie?
access_time 2020-05-24 11:10:00
Muzycy hardrockowego zespołu KAC zaprezentowali teledysk do utworu „Bestia”. Sceny kręcone były w Tarnowie, a wideoklip utrzymano w konwencji horroru klasy B.

O zespole KAC stało się głośno w 2018 roku za sprawą udziału ich charyzmatycznego wokalisty Maksa Kwapienia w "The Voice of Poland". Obdarzony nieprzeciętnym głosem tarnowianin został finalistą programu, zyskując ogromną sympatię widzów z całej Polski. Od tamtego czasu grupa grała już w towarzystwie takich muzyków jak Piotr Cugowski, Monika Brodka czy Luxtorpeda. Zespół KAC poza Maksem Kwapieniem tworzą Dominik Sędziak (gitara), Karol Podsiadło (bas), Maciek Wąż (gitara) i Piotr Ptaśnik (perkusja).

W piątek światło dzienne ujrzał wideoklip nakręcony do utworu "Bestia". Teledysk utrzymano w konwencji niskobudżetowego horroru klasy B, a za jego reżyserię odpowiada Kuba "Kita" Kitajewski.

- Piosenka powstała na jednej z naszych pierwszych prób, czyli ponad 2 lata temu. Już wtedy w naszych głowach pojawiła się wizja nakręcenia teledysku, który będzie hołdem dla horrorów klasy B. Dobrze pamiętamy czasy, gdy późnymi wieczorami, w tajemnicy przed rodzicami, oglądaliśmy filmy, które sprawiały, że nie tylko kładliśmy się spać przy włączonym świetle, ale i z gęsią skórką na całym ciele - mówi Maks Kwapień. - Nasz pomysł podłapał Kuba „Kita” Kitajewski, który został ojcem chrzestnym całego przedsięwzięcia, napisał scenariusz i nakręcił klip, w którym nasza „Bestia” może pokazać swoje prawdziwe oblicze - dodaje Maks.

Przy okazji premiery teledysku, przypominamy również archiwalny wywiad z Maksem Kwapieniem, w którym wokalista opowiada o swoich niezmiennych fascynacjach muzycznych, potrzebie buntu i genezie grupy KAC. Link do rozmowy znajduje się TUTAJ

Fot. Kuba "Kita" Kitajewski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A