Krwawa jatka w Brzesku. 28-latek trzykrotnie pchnął nożem kolegę
access_time 2020-05-24 10:01:00
Dramatyczny finał kłótni o pieniądze... W biały dzień, w centrum Brzeska, 32-letni mężczyzna został trzykrotnie dźgnięty nożem przez swojego 28-letniego kolegę. Sprawca został zatrzymany przez policję. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 19 maja, około godz. 9.30, na jednej z brzeskich ulic. - Dwóch znajomych spotkało się przed blokiem, w którym mieszkają. Pomiędzy mężczyznami doszło do wymiany zdań na temat pożyczonej drobnej kwoty pieniędzy. W trakcie rozmowy 28-latek zrobił się agresywny, zaczął ubliżać swojemu starszemu koledze, któremu był winien pieniądze i grozić mu. W pewnym momencie, rozjuszony, wyciągnął nóż kuchenny i rzucił się na 32-latka zadając mu trzy ciosy. Kiedy ranny mężczyzna zaczął wzywać pomocy, sprawca uciekł do mieszkania. Krwawiącemu mężczyźnie z pomocą przyszli krewni, którzy usłyszeli jego krzyk i zajęli się nim do czasu przybycia służb ratunkowych. - relacjonuje asp. sztab. Ewelina Buda, rzecznik prasowy brzeskiej policji. Mężczyzna z raną kłutą klatki piersiowej i ranami ciętymi rąk został zabrany do szpitala.

Wezwani na miejsce policjanci weszli do mieszkania, w którym ukrył się napastnik. W jednym z pokojów zobaczyli siedzącego na kanapie mężczyznę a przed nim wbity w blat stołu nóż kuchenny z ostrzem o długości około 20 centymetrów. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Był kompletnie pijany, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Nożownik usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 28-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A