Więźniowie uszyli maseczki dla podopiecznych Domu Emerytów w Tarnowie
access_time 2020-05-22 04:03:00
Kolejna partia maseczek ochronnych uszytych przez więźniów tarnowskiego Zakładu Karnego została przekazana potrzebującym. Tym razem dwieście sztuk maseczek trafiło do Domu Emerytów – Placówki Pielęgnacyjno-Opiekuńczej Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Przypomnijmy, skazani z tarnowskiej jednostki penitencjarnej biorą udział w programie "Szyj z nami za kratami", realizowanym w ramach akcji Ministerstwa Sprawiedliwości – “Resort Sprawiedliwości Pomaga”.

- Jak sami przyznają jest to dla nich świetny sposób na zagospodarowanie czasu wolnego. Podejmowanie aktywności na rzecz drugiego człowieka daje im dużo satysfakcji z tego, że ich działania są pożądane i przydatne dla innych - podkreśla por. Beata Bańdur, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Tarnowie. - Angażowanie osób pozbawionych wolności w działalność prospołeczną jest istotą procesu resocjalizacji. Sprzyja zadośćuczynieniu za popełnione przestępstwa. Pozwala także na zdobywanie nowych umiejętności, uczy odpowiedzialności, systematyczności i obowiązkowości - dodaje rzecznik.

Fot. Archiwum ZK

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A