Szpital w Brzesku otrzymał od Grupy Azoty prawie 400 tys. zł
access_time 2020-05-21 04:12:00
Szpital w Brzesku otrzymał 395,5 tys. zł darowizny od Grupy Azoty SA. To kolejne środki z puli 750 tys. zł darowizn na zwalczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19, uchwalonej przez spółkę.

Darowizna przeznaczona zostanie na dofinansowanie zakupu urządzeń do diagnostyki laboratoryjnej przeznaczonych do wykrywania i monitorowania pacjentów z podejrzeniem lub zainfekowanych  wirusem SARS-CoV-2. Zakupione zostaną 2 aparaty - jeden do diagnostyki genetycznej i drugi do diagnostyki immunoenzymatycznej.

- Wielką zaletą urządzeń, które chcemy zakupić, jest ich pełna automatyzacja, co powoduje skrócenie czasu uzyskania wyniku. Poza tym urządzenia dedykowane są do małych pracowni mikrobiologicznych, co w naszym przypadku pozwoli na ich w pełni efektywne wykorzystanie. Bardzo dziękuję Ministerstwu Aktywów Państwowych i zarządowi Grupy Azoty za podjęcie decyzji o przekazaniu dotacji finansowej dla Szpitala Powiatowego w Brzesku. Dziękuję także pani minister Józefie Szczurek-Żelazko, która wsparła naszą prośbę w Ministerstwie Zdrowia – mówi Adam Smołucha, p.o. dyrektora SPZOZ w Brzesku.

Wcześniej Grupa Azoty SA przekazała 250 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego oraz środków ochrony indywidualnej dla Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie, oraz środki ochrony osobistej i płyn odkażający dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

- Grupa Azoty wspiera instytucje i jednostki zwalczające epidemię od początku pojawienia się ognisk koronawirusa w Polsce. W obliczu tego ogromnego wyzwania musimy robić to, co do nas należy i czego oczekuje od nas społeczeństwo. Wspieramy przede wszystkim placówki zdrowotne i służby sanitarne w regionach, gdzie zlokalizowane są nasze spółki – powiedział z kolei dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

Działania związane z pomocą dla instytucji zwalczających epidemię koronawirusa Grupa Azoty prowadzi w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Aktywów Państwowych.

Komentarze...