Wypadek, kolizje i mandaty za brak maseczek. Policja podsumowała weekend
access_time 2020-05-18 12:28:00
Wypadek z udziałem pieszego, groźnie wyglądająca kolizja, nietrzeźwi kierowcy i mandaty karne za brak maseczek ochronnych. - tarnowska policja podsumowała miniony weekend.

W największą ilość zdarzeń drogowych obfitował piątek. Deszczowa pogoda nie ułatwiała jazdy kierowcom, a ci nie stosowali podstawowych zasad ruchu drogowego.

Najgroźniejszym okazał się wypadek z udziałem pieszego, do którego doszło w godzinach szczytu komunikacyjnego na skrzyżowaniu ul. Krasińskiego i Mościckiego w Tarnowie. 54-letnia kierująca hondą na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 67-letniego mieszkańca powiatu wielickiego. Mężczyzna trafił na SOR tarnowskiego szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała, które jednak nie zagrażały jego życiu. Oboje byli trzeźwi. 54-latka za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym straciła prawo jazdy.

Do kolejnego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II oraz Abp. J. Ablewicza. Około godziny 16., kobieta kierująca nissanem chciała zjechać z Ronda Reagana i kontynuować jazdę ulicą Ablewicza. Nie ustąpiła jednak pierwszeństwa przejazdu kierowcy osobowego kia, który jechał Aleją J. Pawła II w kierunku północnym. Kolizja skończyła się na rozbitych samochodach i ukaraniu winnej mandatem karnym.

- W ostatnim tygodniu na drogach Tarnowa i regionu miał miejsce 1 wypadek drogowy, w którym ucierpiała 1 osoba. Ponadto policyjne statystyki odnotowały 41 kolizji, z czego 19 tylko w ostatni weekend. Policjanci zatrzymali 28 praw jazdy, z czego aż 25 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Zatrzymano 23 nietrzeźwych kierowców. - podsumowuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

W weekend policja odnotowała też 41 interwencji związanych z brakiem maseczek ochronnych. - Nałożono w sumie 5 mandatów karnych na kwotę 370 złotych i zastosowano 36 pouczeń. W samą tylko niedzielę nałożono 3 mandaty na kwotę 220 złotych, 16 osób pouczono, nie stosowano wniosków do sądu o ukaranie. - dodaje rzecznik.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A