Trzeci etap odmrażania sportu. Od poniedziałku TOSiR otwiera obiekty
access_time 2020-05-18 03:23:00
Od poniedziałku, 18 maja, Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji otwiera część swoich obiektów. Ze stadionów lekkoatletycznych i boisk będzie mogło korzystać więcej osób niż dotychczas. Wszystkie czynne będą w godz. 8-20.

Uprawiający sport mogą już korzystać ze stadionów lekkoatletycznych przy ul. Traugutta oraz przy ul. Piłsudskiego. Czynne są również boiska: treningowe i wielofunkcyjne przy ul. Piłsudskiego oraz ze sztuczną nawierzchnią i wielofunkcyjne przy ul. Wojska Polskiego.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu, obostrzeniami sanitarnymi i rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia, na otwartych obiektach sportowych może przebywać do 14 osób plus dwójka trenerów, z wyłączeniem obsługi. Na jednym korcie tenisowym – nie więcej niż cztery osoby i trener.

Większe grupy będą wpuszczane na pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej - łącznie 26 osób, w tym 22 zawodników. Jeśli natomiast powierzchnia zostanie podzielona na dwie połowy z pięciometrową strefą buforową – na każdej połowie boiska będzie mogło ćwiczyć 16 zawodników plus trzech trenerów.

Fot. Archiwum TOSiR

Komentarze...