"Kultura w sieci". Kto w Tarnowie otrzymał dotację od rządu?
access_time 2020-05-16 23:33:00
Dwie miejskie instytucje kultury skorzystają z dotacji w ramach finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu dotacyjnego „Kultura w sieci”.

„Kultura w sieci” to program wsparcia dla artystów, twórców oraz instytucji, które ze względu na trwającą epidemię, a wcześniej stan zagrożenia epidemicznego, nie mogą realizować swojej twórczości artystycznej w dotychczasowej formie. Konkurs spotkał się z rekordowym zainteresowaniem. Zgłoszono do niego prawie 6 tys. wniosków na łączną kwotę przeszło 471 milionów złotych. Po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej wyłoniono 1182 zwycięskie projekty. Do beneficjentów w całym kraju trafi 60 milionów złotych. Wszystkie efekty działań dostępne będą za darmo w internecie.

W Tarnowie na dotacje załapały się projekty dwóch miejskich instytucji kultury. Teatr im. Ludwika Solskiego otrzymał 94 tysiące złotych na projekt „Tarnów A.D. MMXX – ver. 2.020”, a Miejska Biblioteka Publiczna – 9 tysięcy złotych na projekt „Tarnowska biblioteka w sieci”.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A