Od 14 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wpadł podczas kontroli drogowej
access_time 2020-05-16 04:16:00
Tarnowscy policjanci podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymali 41-latka, który przez 14 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym wydanym przez krakowski i tarnowski sąd. Zatrzymany z ulicy trafił wprost do zakładu karnego.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód na ul. Krakowskiej, u wylotu z miasta, zatrzymali do kontroli kierowcę hyundaia. Po wylegitymowaniu okazało się, że 41-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, od blisko 14 lat jest poszukiwany przez krakowski i tarnowski wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności.

- Jak to możliwe, że tak długo pozostawał wolny? On sam przyznał, że aby uniknąć odpowiedzialności stronił od ludzi, zerwał kontakty ze znajomymi i bliskimi, podejmował prace dorywcze, a w razie potrzeby, na co dzień posługiwał się danymi brata. Dopiero podczas kontroli podał prawdziwą tożsamość, błędnie sądząc, że kara za popełnione w przeszłości czyny uległa przedawnieniu. A ponieważ tak się nie stało, prosto z kontroli trafił do więzienia. - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A