Urząd Miasta ponownie otworzył punkty kasowe
access_time 2020-05-13 10:07:00
Od wtorku, 12 maja w budynku przy ul. Nowej 4 znów czynne są punkty kasowe. Magistrat przypomina jednak, że nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa. Zachęca też by mimo udostępnienia kas, korzystać z bankowości internetowej.

Urząd zamknął punkty kasowe w momencie ogłoszenia epidemii. Od wtorku kasy znów są czynne i można osobiście dokonywać w nich płatności na rzecz miasta. - Do mieszczących się na parterze punktów kasowych została wyznaczona specjalnie oznaczona trasa dojścia, aby osoby korzystające z kas nie poruszały się po innych rejonach budynku, bowiem nadal obowiązują rygory związane z limitowaniem dostępu do poszczególnych biur. Osoby chcące skorzystać z punktów kasowych muszą posiadać zasłaniające usta i nos maseczki oraz jednorazowe rękawiczki ochronne. Otoczenie punktów kasowych jest regularnie dezynfekowane. - informuje Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Mimo udostępnienia punktów kasowych władze miejskie apelują do tarnowian, by w miarę możliwości korzystali z bankowości internetowej. - Wpłat finansowych na rzecz miasta należy dokonywać na rachunki bankowe wskazane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tarnowa w zakładce: „Numery kont bankowych”. Ponadto wpłaty mogą być dokonywane na indywidualne rachunki bankowe (podatki lokalne, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi) lub we wpłatomacie zlokalizowanym w budynku przy ul. Nowej 4, a także we wszystkich placówkach pocztowych działających w Tarnowie. - dodaje rzecznik.

W przypadku pozostałych spraw, które wymagają osobistego stawienia się w urzędzie wizyta wciąż jest możliwa tylko po wcześniejszym ustaleniu terminu. Można to zrobić telefonicznie lub mailowo.

Fot. Archiwum UMT

Komentarze...