Proboszcz zabrał głos w sprawie wyborów: "Dziewięciu idiotów i kłamców na prezydenta"
access_time 2020-05-12 14:55:00
Słowa o "dziewięciu idiotach i kłamcach na prezydenta", skierowane do wiernych przez proboszcza parafii w Łąkcie Górnej odbiły się szerokim echem w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Zareagowała na nie również tarnowska kuria.

Podczas niedzielnej mszy św., ks. Janusz Czajka, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łąkcie Górnej, w powiecie bocheńskim, skomentował debatę prezydencką w TVP. Nagranie z kazaniem można było oglądać na kanale YouTube parafii, ale szybko zostało usunięte. Jego fragmenty można znaleźć w mediach społecznościowych, m.in. na twitterowym profilu Adriana Kukli, radnego gminy Bochnia.- Ja jestem prawdą - mówi Jezus. Nie ma innej prawdy. I wszyscy, którzy są poza Bogiem, poza Jezusem, są po prostu kłamcami. Ostatnio bardzo pięknie to wyszło chociażby w tej debacie prezydenckiej, oglądaliście pewnie - powiedział w kazaniu ks. Janusz Czajka. - Może nie wszyscy do końca, bo to trudno było oglądać takie głupoty. No, dziewięciu idiotów, nie boję się tego słowa powiedzieć, kłamców, na prezydenta, którzy kłamią bezczelnie. Później się udowadnia, że kłamią, a oni dalej kłamią. Udowadnia się, że mówią nieprawdę, jest czarno na białym, a oni dalej zaprzeczają. Dlaczego kłamią? Jaki wniosek z tego? Dlatego, że wszyscy dziewięciu są poza Kościołem, poza Panem Bogiem. Proszę sobie sprawdzić, każdy jeden, nawet ten słynny nasz Kosiniak- Kamysz, przecież rozwiedziony - grzmiał proboszcz.

Dziś tarnowska kuria diecezjalna wydała oświadczenie, w którym czytamy, że podjęto w tej sprawie "odpowiednie kroki mające na celu zbadanie sprawy i wyciągnięcie stosownych konsekwencji".

- W związku z odbijającymi się szerokim echem kontrowersjami wokół treści wypowiedzianych przez ks. Janusza Czajkę, proboszcza parafii Łąkta, podczas homilii w niedzielę 10 maja br., informujemy, że Kuria Diecezjalna powzięła w tej sprawie odpowiednie kroki mające na celu zbadanie sprawy i wyciągnięcie stosownych konsekwencji. - napisał ks. Ryszard St. Nowak, rzecznik prasowy biskupa tarnowskiego.

Fot. Screen YouTube / parafia w Łąkcie Górnej

Komentarze...