Pierwsze Komunie Święte już w czerwcu - nawet w dni powszednie. Nowy komunikat Kurii Diecezjalnej w Tarnowie
access_time 2020-05-05 04:21:00
Kuria Diecezjalna w Tarnowie wydała w poniedziałek nowy komunikat w sprawie uroczystości pierwszokomunijnych. Wynika z niego, że mogą być one organizowane w czerwcu oraz miesiącach wakacyjnych. Uroczystości mogą odbywać się także w dni powszednie, jeśli tak zdecydują rodzice w porozumieniu z proboszczem parafii.

Z powodu trwającej epidemii, w diecezji tarnowskiej uroczystości pierwszokomunijne nie będą organizowane w maju. Kuria Diecezjalna w Tarnowie informuje, że należy je planować w miesiącach powakacyjnych, począwszy od września.

Jednak w związku ze zmieniającą się sytuacją i łagodzeniem obostrzeń, istnieje także możliwość organizacji uroczystości pierwszokomunijnych w czerwcu oraz miesiącach wakacyjnych. Decyzja będzie uzależniona od woli rodziców w porozumieniu z proboszczem parafii. Ponadto "uroczystości pierwszokomunijne mogą odbywać się nie tylko w niedziele, ale w zależności od potrzeby (podział na kilka grup) również w dni powszednie. Dzieci, których rodzice nie zdecydują się wziąć udziału w uroczystościach w wyżej wymienionym okresie, mają prawo przystąpić do Pierwszej Komunii świętej w ustalonym z proboszczem parafii późniejszym terminie” – czytamy w najnowszym komunikacie.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A