Alarm bombowy w Gemini Park. Galerię musiało opuścić ponad tysiąc osób [AKTUALIZACJA]
access_time 2020-05-04 19:12:00
W poniedziałek, przed godziną 19. z centrum handlowego Gemini Park zostali wyproszeni wszyscy klienci i pracownicy. Wszystko przez informację o podłożonym ładunku wybuchowym. Policja sprawdza obiekt.

- Anonimową informację o tym, że w galerii jest bomba, wysłano na skrzynkę mailową administratora obiektu, który zadecydował o wyproszeniu z budynku klientów i pracowników, łącznie ponad tysiąc osób. Na miejscu pojawiły się odpowiednie służby, które prowadzą czynności sprawdzające. Z informacji przekazanych przez CBŚP wynika jednak, że wiarygodność pogróżki jest niska. - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Podobne alarmy bombowe ogłoszono dziś w innych galeriach handlowych w całej Polsce.

05.05 AKTUALIZACJA

Alarm okazał się fałszywy. Przeprowadzone przez policjantów sprawdzenia pirotechniczne nie potwierdziły żadnego niebezpieczeństwa. Służby zakończyły swoje działania po godzinie 21. - Obecnie trwają czynności prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie, ukierunkowane na ustalenie osoby odpowiedzialnej za zaistniałą sytuację. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8 lat. - informuje rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A