Akcja #mojaflaga. "Okażmy dumę z naszych barw narodowych"
access_time 2020-05-02 04:10:00
Biuro Programu „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Aby wziąć w niej udział, wystarczy zrobić zdjęcie wywieszonej flagi i opublikować je w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

Jak mówi Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”: - Nie musi to być duża flaga, możemy uszyć ją sami, albo zrobić z papieru. Ważne, żebyśmy pokazali w tych trudnych czasach, że potrafimy się jednoczyć i solidarnie okazać nasz patriotyzm i odrobinę optymizmu zgodnie z hasłem »Wszystko będzie dobrze«.

Aby włączyć się do akcji, wystarczy zrobić sobie zdjęcie wywieszonej flagi i opublikować je w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

W akcji #mojaflaga dotychczas brali udział miedzy innymi Marcin Gortat i Energa Basket Liga, Tour de Pologne i Czesław Lang oraz czołowi polscy lekkoatleci tacy jak Adam Kszczot, Konrad Bukowiecki, Paweł Wojciechowski czy Marcin Lewandowski. W promocję akcji angażowały się również Polski Komitet Olimpijski, Polska Liga Siatkowa i profil Łączy Nas Piłka.

- Polacy wielokrotnie pokazali, że chcą się angażować w świętowanie ważnych rocznic. Ubiegłoroczna akcja #mojaflaga przyciągnęła uwagę ponad miliona internautów. Mamy nadzieję, że w tym roku podobnie wielu okaże dumę z naszych barw narodowych. – opowiada Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej ustanowiono w 2004 roku. Data nie została wybrana przypadkowo. W czasach PRL-u, w tym dniu zdejmowano flagi państwowe, by nie powiewały podczas zakazanego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja. 2 maja jest również obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Dzień Flagi RP to święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A