Na czas epidemii tarnowska kultura przenosi się do internetu
access_time 2020-03-15 04:33:00
Po tym, jak w związku z koronawirusem zamknięto teatr, kina, muzea i galerię sztuki, kulturalne życie Tarnowa powoli przenosi się do sieci. Teatr Solskiego wychodzi naprzeciw swoim widzom i zaprasza ich do oglądania spektakli w wersji cyfrowej. Z kolei BWA udostępnia dzieciom aktywizującą książeczkę "Pociąg do opowieści".

W ramach akcji "Kultura w domu" Teatr im. L. Solskiego udostępnia wybrane archiwalne spektakle. Na początek proponuje klasykę literatury dziecięcej w teatralnym wydaniu, czyli spektakl "Lokomotywa II" w reżyserii Mariusza Szaforza. Sztukę przygotowano na podstawie tekstów Jana Brzechwy, Aleksandra Fredry, Marii Konopnickiej oraz Juliana Tuwima.

- Pomimo, że od czasów, w których pisali Fredro, Konopnicka, Tuwim i Brzechwa upłynęło już wiele czasu - to nadal ich twórczość jest lubiana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Ich wiersze pamięta się przez całe życie, a gdy na świecie pojawią się własne dzieci, czyta się im ich twórczość z prawdziwą przyjemnością. Wielu osób zna i cytuje fragmenty bajek, nie pamiętając czasami nawet kto jest ich autorem - zaznacza Mariusz Szaforz.

Link do spektaklu znajduje się TUTAJ

O najmłodszych pomyślało też Biuro Wystaw Artystycznych, które zaprasza do pobierania zeszytu zabaw literacko-rysunkowych "Pociąg do opowieści". Książeczka jest uwieńczeniem serii warsztatów pod tym samym tytułem, poprowadzonych przez Maję Starakiewicz w BWA. Ma ona zachęcić dzieci do wymyślania i opowiadania historii przy użyciu różnych środków. Zeszyt można pobrać TUTAJ

Instytucje zapowiadają kolejne propozycje. Będzie można je śledzić na www.kultura.tarnow.pl.

Fot. P. Topolski / archiwum teatru

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A