54-latek ukradł łódź, przemalował dla niepoznaki, a potem pływał nią po jeziorku w Niwce jak swoją
access_time 2020-03-12 14:57:00
Policjanci z komisariatu w Żabnie odzyskali skradzioną kilkanaście miesięcy temu mieszkańcowi Tarnowa łódź. Ustalili też tożsamość odpowiedzialnego za jej zniknięcie mężczyzny. Złodziej usłyszał zarzuty, a warta 1,5 tysiąca szalupa została zwrócona właścicielowi.

Tarnowianin zwodował swoją łódź na terenie akwenu w Niwce, w gminie Radłów w zeszłym roku. Wykorzystywał ją do łowienia ryb. Ponieważ dawno nie wypływał, czekała ona na niego na brzegu. Pozostawioną bez żadnego dozoru łódkę upatrzył sobie złodziej, który najpierw ją ukradł, a następnie, aby utrudnić jej identyfikację, przemalował na inny kolor, nadał nową nazwę, numery identyfikacyjne, a potem zuchwale pływał po tym samym jeziorku - jak swoją.

Zgłoszenie kradzieży miało miejsce kilka tygodni temu, a sprawą zajęli policjanci z Żabna. Sprawnie rozwiązali tajemnicę zagadkowego zniknięcia łajby, zlokalizowali miejsce jej wodowania i zwrócili prawowitemu właścicielowi. 54 letni sprawca z powiatu tarnowskiego usłyszał zarzut, za który grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP w Tarnowie

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A