Na czas epidemii kościoły nie będą zamykane. Sprawdź, z której świątyni obejrzysz transmisję na żywo
access_time 2020-03-12 09:12:00
W środę rząd zamknął wszystkie szkoły, przedszkola, kina, teatry i muzea. Co z kościołami, w których gromadzą się rzesze wiernych? Kościelni hierarchowie twardo stoją na stanowisku, że msze święte muszą się odbywać. - Jest niewyobrażalne abyśmy nie modlili się w kościołach. - tak brzmi stanowisko Konferencji Episkopatu Polski.

- W obecnej sytuacji pragnę przypomnieć, że tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach - napisał w oficjalnym komunikacie przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Episkopat Polski nie zamierza odwoływać mszy św. Wręcz przeciwnie, prosi o zwiększenie liczby nabożeństw, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych.

Przewodniczący Episkopatu zwrócił uwagę, że nie ma wymogu, by podczas mszy świętych przekazywać znak pokoju przez podanie dłoni. Podkreślił też, że osoby starsze i schorowane mogą pozostać w domach i stąd śledzić transmisje mszy świętych, które są w niedziele w środkach społecznego przekazu, np. o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, o 13.00 w TV Polonia.

My zachęcamy również do oglądania lokalnych transmisji z kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie, gdzie emitowane są msze św. w dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00, w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00. Link do transmisji znajduje się TUTAJ

Msze św. transmitowane są też z kościoła M.B. Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Link znajdziesz TUTAJ

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A