Kolejna przegrana tarnowskich szczypiornistów
access_time 2020-03-06 22:23:00
W bardzo ważnym spotkaniu dla układu dolnej części tabeli PGNiG Superligi, szczypiorniści Grupy Azoty Tarnów, zmierzyli się z zespołem Torus Wybrzeże Gdańsk. W pierwszej rundzie tarnowianie ulegli zespołowi z Gdańska 25:22.

Pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu gospodarzy. Tarnowianie dość dobrze spisywali się w obronie, wypracowali sobie dwubramkową przewagę, którą utrzymywali przez większą część tej partii. Bardzo dobrze między słupkami prezentował się bramkarz gospodarzy Grzegorz Barnaś i po jego skutecznej interwencji podopieczni Marcina Markuszewskiego schodzili na przerwę prowadząc 17:15.

Druga część spotkania była zdecydowanie słabsza w wykonaniu szczypiornistów Grupy Azoty. Goście dużo lepiej prezentowali się w grze defensywnej. W 40 minucie meczu gdańszczanie doprowadzili do remisu, a chwilę później po bramce Kamila Adamczyka wyszli na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu. Nie do zatrzymania był obrotowy gości Paweł Salacz. Końcówka spotkania należała do zawodników Wybrzeża. Na trzy minuty przed końcem prowadzili różnicą 4 bramek. Tarnowianie zapisali na swoim koncie jeszcze jedno trafienie, ostatecznie goście wygrali ten mecz 34:31.

Sytuacja gospodarzy w ligowej tabeli jest bardzo trudna. Zajmują oni ostatnie miejsce z dorobkiem 13 punktów. Kolejny mecz rozegrają 15 marca w Szczecinie z zespołem Sandra Spa Pogoń.

Grupa Azoty Tarnów – Torus Wybrzeże Gdańsk 31-34 (17-15).

Grupa Azoty: Barnaś, Ciochoń – Landim, Kedzo, Tokuda, Sanek, Kowalik, Grozdek, Dadej, Lazarowicz, Kużdeba, Wojdan, Grabowski, Pedryc, Tarcijonas, Yoshida

Kary: Grozdek, Wojdan
Trener: Marcin Markuszewski

Torus Wybrzeże: Chmieliński, Kiepulski – Sulej, Moryń, Komarzewski, Adamczyk, Gądek, Gajek, Bednarek, Frańczak, Pieczonka, Oliveira, Papaj, Prymlewicz, Janikowski, Salacz

Kary: Janikowski 4 minuty, Gajek, Frańczak, Sulej
Trener: Krzysztof Kisiel