Azotowe derby dla Puław
access_time 2020-02-05 22:16:00
W dziewiętnastej kolejce spotkań o mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, zespół Grupa Azoty Tarnów podejmował we własnej hali drużynę Azotów z Puław.

Zespół gości był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Tarnowianie prowadzili wyrównaną walkę jedynie przez pierwsze dziesięć minut meczu. Potem na parkiecie dominował już tylko zespół gości, który był zdecydowanie lepszy w każdym elemencie. Szczypiorniści Grupy Azoty Tarnów bardzo słabo prezentowali się w defensywie, popełniali szereg błędów, zawodziła także skuteczność. Bardzo dobrze między słupkami spisywali się bramkarze gospodarzy, Małecki i Ciochoń, jednak to nie wystarczyło na zniwelowanie zdecydowanej przewagi gości, którzy pewnie pokonali piłkarzy ręcznych z Tarnowa 21:35 (12:20).

W drużynie gospodarzy wyróżniał się Rennosuke Tokuda. Japończyk zaprezentował świetną skuteczność, notując aż siedem trafień.

Kolejne spotkanie tarnowianie rozegrają w najbliższą sobotę w Arenie Jaskółka Tarnów. O godz. 13.00 zmierzą się z zajmującym siódmą lokatę w ligowej tabeli, zespołem Energa MKS Kalisz.

Grupa Azoty Tarnów – Azoty-Puławy 21-35 (12-20)

Grupa Azoty: Małecki, Ciochoń – Sanek 2, Kowalik 2, Grozdek 1, Dadej 1, Lazarowicz, Kużdeba 2, Wojdan, Grabowski, Niemiec 2, Tarcijonas, Tokuda 7, Landim 2, Kedzo 2.

Kary: 6 minut Kowalik, 4 minuty Grozdek, Kedzo, Kużdeba, Tokuda , Wojdan, Tarcijonas po 2 minuty
Trener: Marcin Markuszewski

Azoty-Puławy: Koszowy, Borucki – Baczko 6, Dawydzik 4, Rogulski 3, Gumiński 3, Seroka 2, Podsiadło 3, Przybylski 2, Kowalczyk 3, Langowski, Adamczuk, Skwierawski 4, Szyba 3, Jarosiewicz 2.

Kary: Przybylski 2 minuty
Trener: Michał Skórski