Za nami piąta kolejka Tarnowskiej Ligi Futsalu
access_time 2020-02-05 03:33:00
Tydzień temu kibice oglądający Ekstraklasę Tarnowskiej Ligi Futsalu na Arenie Jaskółka Tarnów zobaczyli pierwszy mecz zakończony remisem. Piąta seria spotkań obfitowała w podobne rozstrzygnięcia, a w najciekawiej zapowiadającym się meczu, przewodzące całej stawce Zakłady Mechaniczne, pokonały plasującą się na drugim miejscu Dąbrovię, umacniając się na czele tabeli.

Pierwsze minuty meczu na szczycie należały do zespołu z Dąbrowy Tarnowskiej, który po trafieniach Piotra Wróbla i Tomasza Cielczyka prowadził 2-0. Bardzo szybko kontaktową bramkę zdobył jednak Adrian Ślęzak, który strzałem z rzutu wolnego doprowadził następnie do remisu. W dalszych fragmentach pierwszej polowy bliższa objęcia prowadzenia była Dąbrovia, nie wykorzystała jednak przedłużonego rzutu karnego. Jedyne po przerwie trafienie było dziełem Marcela Tyca, który wykorzystał dwuminutowy okres gry Zakładów Mechanicznych w przewadze.

Szansy na usadowienie się tuż za liderem nie wykorzystały ekipy Topicaru Auto Części oraz Westovii Okna Pawłowski – pojedynki obu drużyn zakończyły się podziałem punktów. Topicar Auto Części po strzałach Bartłomieja Kościółka dwukrotnie wychodził na prowadzenie w spotkaniu z Topicarem Auto Części. Dwukrotnie również jednak je tracił, a do remisu doprowadzali Michał Miłkowski i Bartłomiej Frąc.

W spotkaniu Westovii Okna Pawłowski z Sportmossimo.pl Grabówka, na początku drugiej połowy wynik otworzył Jakub Szewczyk, a do wyrównania, dającego Sportomossimo.pl Grabówka pierwszy w tym sezonie punkt, doprowadził Adrian Pasek.

W tej sytuacji, po poniedziałkowych spotkaniach w Arenie Jaskółka Tarnów, na drugie miejsce awansował Gryf Borzęcin. Pierwsza połowa nie zapowiadała jego wygranej z Kasil Steel, na przerwę oba zespoły zeszły bowiem przy bezbramkowym wyniku. Po wznowieniu gry po przerwie dwukrotnie dał o sobie znać Rafał Ciesielski i było 2-0. Wygraną ekipy z Borzęcina przypieczętowały trafienia Przemysława Burego i Igora Kwaśniaka. Kasil Steel odpowiedział na nie jedynie dwoma celnymi strzałami Karola Dziży.

Wyniki

Sportmossimo.pl Grabówka – Westovia Okna Pawłowski 1-1 (Adrian Pasek – Jakub Szewczyk)

Gryf Borzęcin – Kasil Steel 4-2 (Rafał Ciesielski 2, Przemysław Bury, Igor Kwaśniak – Karol Dziża 2)

Zakłady Mechaniczne – Dąbrovia 3-2 (Adrian Ślęzak 2, Marcel Tyl – Piotr Wróbel, Tomasz Cielczyk)

Grupa Azoty PROREM – Topicar Auto Części 2-2 (Michał Miłkowski, Bartłomiej Frąc – Bartłomiej Kościółek 2)

(B)oca Czemarol – Lumaro Elbud 5-0 (walkower)