Czwarta kolejka futsalu i pierwszy remis
access_time 2020-01-29 10:56:00
Tylko trzy z czterech zaplanowanych na poniedziałek pojedynków rozegrały w czwartej kolejce drużyny występujące w ekstraklasie Tarnowskiej Ligi Futsalu. Spotkanie Sportmossimo.pl Grabówka – Zakłady Mechaniczne zostało przełożone na inny termin ze względu na udział obu drużyn w turnieju w Limanowej.

Występ w tych zawodach – bardzo udany, bo zakończony zdobyciem trzeciego miejsca – nie przeszkodził natomiast w rozegraniu ligowego pojedynku ekipie Gryfa Borzęcin. Początek spotkania należał jednak do ekipy (B)oca Czemarol, która do przerwy po trafieniach Szczepana Barana i Patryka Malinowskiego prowadziła 2-0. Po zmianie stron rezultat podwyższył z rzutu wolnego Jarosław Stańczyk i zanosiło się na drugą porażkę zespołu z Borzęcina. Ostatecznie po trafieniu Pawła Knapa i dwóch bramkach Rafała Ciesielskiego (druga padła w końcowych sekundach) mecz zakończył się podziałem punktów i był to pierwszy w tym sezonie remis w ekstraklasie.

Blisko nierozstrzygniętego rezultatu było również w konfrontacji Kasil Steel z Dąbrovią. W odpowiedzi na dwa gole Dominika Wiśniowskiego, dwukrotnie do remisu doprowadzali Jakub Sarad oraz Andrzej Krakowski. Po trzecim trafieniu Dominika Wiśniowskiego, Dąbrovia po raz trzeci wyszła jednak na prowadzenie, a chwilę później czwartą bramkę zdobył dla niej Norbert Stachura. Trafienie Kamila Żurka zmniejszyło jedynie rozmiary przegranej Kasil Steel.

Najmniej emocji dostarczył pojedynek Grupy Azoty PROREM z Westovią Okna Pawłowski. Faworytem spotkania była pierwsza z tych drużyn, tymczasem po dwóch strzałach Bartłomieja Krużela oraz bramkach Konrada Frysia i Dawida Szczerby, to Westovia Okna Pawłowski prowadziła 4-0. Trafienia Mateusza Maziarza i Romana Vorobeia dały jeszcze ekipie Grupy Azoty PROREM nadzieje na korzystny rezultat, rozwiał je jednak Jakub Szewczyk, zdobywając piątą bramkę dla Westovii Okna Pawłowski.

 

Wyniki:

Grupa Azoty PROREM – Westovia Okna Pawłowski 2-5 (Mateusz Maziarz, Roman Vorobei – Bartłomiej Krużel 2, Dawid Szczerba, Konrad Fryś, Jakub Szewczyk)

Kasil Steel – Dąbrovia 3-4 (Jakub Sarad, Andrzej Krakowski, Kamil Żurek – Dominik Wiśniowski 3, Norbert Stachura)

(B)oca Czemarol – Gryf Borzęcin 3-3 (Szczepan Baran, Patryk Malinowski, Jarosław Stańczyk – Rafał Ciesielski 2, Paweł Knap)

Lumaro Elbud – Topicar Auto Części 0-5 (walkower).

Fot. TLF

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A