Prezes Tarnowskiego Klastra Przemysłowego podsumował miniony rok
access_time 2020-01-29 04:37:00
Sprzedane inwestorom nieruchomości, działka zakupiona przez klaster, przeniesienie praw wieczystego użytkowania i praw własności na firmy działające już w Strefie Aktywności Gospodarczej „Mechaniczne”, wynajem powierzchni biurowych, usługowych i produkcyjnych, a także inwestycje mające poprawić komfort przedsiębiorców – tak przedstawia ubiegłoroczną działalność Tarnowskiego Klastra Przemysłowego, kierujący spółką prezes Robert Wardzała.

 Naszą misją jest tworzenie warunków i klimatu, sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości – mówi prezes Robert Wardzała. – Realizujemy ją zarówno w codziennych działaniach, jak i przygotowując długofalowe plany. W ubiegłym roku sporo udało się zrobić. Zainicjowaliśmy także kilka działań, które zostaną sfinalizowane w najbliższych miesiącach.

Wardzała przekonuje, że 20 rok istnienia firmy można podsumować jako udany.  – Pięć firm odkupiło od  klastra tereny o łącznej powierzchni ponad 5,5 hektara. MEGAeL Sp. z o.o. na ponad dwuhektarowej działce w Parku Przemysłowym „Czysta” wybuduje nowoczesny zakład z branży meblarskiej. Natomiast, spółka zajmująca się wytwarzaniem konstrukcji stalowych GLOBUS Sp. z o.o., na znajdującym się w SAG „Mechaniczne” terenie o powierzchni prawie 1 ha rozbuduje swoje nieruchomości – dzieląc je na część produkcyjną i centrum serwisowe z parkiem maszynowym. - wylicza.

Dodaje również, że poważne inwestycje planuje Lenze-Tarnów Sp. z o.o., zajmująca się obróbką materiałów żeliwnych i aluminiowych. Jak mówi, firma zamierza wybudować hale produkcyjne oraz produkcyjno-logistyczną. – Także kilka innych firm działających w SAG-u chce rozbudować swoje zakłady. Oprócz zwiększenia konkurencyjności na rynku efektem tych działań będzie stworzenie nowych miejsc pracy. – przekonuje Wardzała.

Prezes klastra najbardziej dumny jest jednak z pozyskania zakładu produkcyjnego Tarnwell Sp. z o.o.  To ważna inwestycja, która została zlokalizowana w Tarnowie dzięki zaangażowaniu prezydenta Romana Ciepieli – mówi Robert Wardzała. – Tylko ta firma ma zatrudnić ponad 100 osób. Już trwa rekrutacja pracowników do dużego zakładu, który będzie produkował elementy z tworzyw sztucznych dla wielu branż.  

Robert Wardzała przekonuje, że w Tarnowie firmy chętnie inwestują, bo jest tu dobry klimat do biznesu. – W sumie w ubiegłym roku 18 firm zdecydowało się na realizację swoich inwestycji w klastrze. W grudniu ubiegłego roku klaster kupił też 4,5-hektarową działkę, dobrze położoną i skomunikowaną. Chodzi o to, by spółka miała w swojej ofercie spory teren, który mogłaby oferować inwestorom zainteresowanym tego typu nieruchomością. Nie spada zainteresowanie małych i średnich firm wynajmem powierzchni w Inkubatorze Przedsiębiorczości – podsumowuje.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A