Ferie w bibliotece
access_time 2020-01-22 03:04:00
Zbliżające się ferie zimowe to dobra okazja do skorzystania z oferty przygotowanej przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Każda z filii przygotowała ciekawy program, począwszy od planszowisk po warsztaty rękodzieła. Pierwsze zajęcia odbędą się 27 stycznia.

Tradycyjnie w siedzibie biblioteki przy ul. Staszica odbywać się będą spotkania pełne przygód. Tym razem najmłodsi znajdą się „Na tropie Ali Baby i Rozbójników”.  – Razem z bohaterami poznamy starożytną Persję, zbudujemy pustynne miasto, zaprzyjaźnimy się z mułem, spróbujemy wytropić skarb i przeżyjemy wiele innych niesamowitych przygód – zapowiadają organizatorzy. Zajęcia zaplanowano w poniedziałki (27 stycznia i 3 lutego), środy (29 stycznia i 5 lutego) i piątki (31 stycznia i 7 lutego) w godz. 11 do 12.

„LOOM-BOOM” to z kolei warsztaty rękodzieła z wykorzystaniem kolorowych gumek loom.  Zajęcia z wyplatanek przygotowała Filia nr 1 przy ul. Gumniskiej, będą odbywały się we wtorki – 28 stycznia i 4 lutego o godz. 11. 29 stycznia i 5 lutego (również o godz. 11) zaplanowano tam eko warsztaty, podczas których wykonywane będą przedmioty z papieru. „Zarysowani”, czyli malowanie i rysowanie na wesoło dla małych i dużych artystów odbędzie się 30 stycznia i 6 lutego (godz. 11). Ponadto codziennie w godzinach otwarcia biblioteki będzie można pograć w planszówki.

Co będzie się działo w Filii nr 2 na os. Zielonym? We wtorki (28 stycznia i 4 lutego) organizowane będą tam zajęcia literacko-plastyczne z wykorzystaniem różnych materiałów i technik plastycznych. Będą inspirowane literaturą dziecięcą o tematyce zimowej. Początek o godz. 11. Natomiast w feryjne czwartki (od godz. 11 do 13) uczestnicy warsztatów będą mogli wykonać dekoracje i prace plastyczne o tematyce walentynkowej. Również w tej bibliotece będzie można pograć w gry planszowe (w godzinach otwarcia placówki).

W krainę gier i zabaw zamieni się Filia nr 5 przy ul. Bajdy. Dla chętnych przygotowano układanki edukacyjne, gry planszowe, puzzle i kolorowanki o tematyce zimowej. Wszystko to dostępne w czasie pracy biblioteki.

„Zimowe historie”, czyli zabawy plastyczno-literacko-ruchowe przygotowała Filia nr 9 przy ul. Krzyskiej. Zajęcia zaplanowano 28 i 30 stycznia oraz 4 i 6 lutego w godz. 11 do 12:30.

Fashion week w bibliotece? Czemu nie. W Filii nr 8 feriowicze będą projektowali autorskie kolekcje mody. Cykl zajęć dedykowany jest nie tylko dziewczynkom, mile widziani są wszyscy miłośnicy rysowania (i/lub mody) bez względu na płeć. Podczas zajęć uczestnicy mogą liczyć na szczyptę teorii, warsztaty rysunku i warsztaty projektowania. Projektowanie kolekcji zimowej (Christmas Candy Style) przewidziano 28 stycznia, dzień później kolekcji orientalnej lub fantasy fashion. 4 lutego feriowicze próbować będą swoich sił przy tworzeniu kolekcji letniej (marine style), natomiast 5 lutego w planie będzie utworzenie kolekcji dziecięcej lub mody wieczorowej.

W gry planszowe, karciane i zręcznościowe będzie można zagrać w Filii nr 17 na os. Westerplatte. Na chętnych czekają m.in. takie gry jak: „Kingdomino”, „Mniam, mniam, upoluj swoje jedzonko”, „Zgadnij co jest inaczej”, „Patyczaki”, „Szarada”, „Gra o milion”, „Kocham Cię, Polsko”, „Eurobusiness” czy „Wygibajtus”.

Czy można zrobić witraż z pomarańczy, cytryny, limonki i innych cytrusów? Tego będzie można dowiedzieć się na zajęciach plastycznych w Filii nr 18 przy ul. Romanowicza. Warsztaty zaplanowano 4 i 6 lutego o godz. 11.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A