Jest śledztwo w sprawie mostu w Ostrowie
access_time 2020-01-22 10:17:00
Prokuratura Rejonowa w Tarnowie wszczęła śledztwo w sprawie zamknięcia mostu na Dunajcu w Ostrowie. Zawiadomienie złożyli jeden z mieszkańców Bogumiłowic i posłanka PO Urszula Augustyn.

- Najpierw, na początku grudnia wpłynęło do nas zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników starostwa powiatowego od mieszkańca Bogumiłowic - i to na jego podstawie zostało wszczęte śledztwo. Dopiero później wpłynęło zawiadomienie od posłanki Urszuli Augustyn, które dołączyliśmy do akt sprawy. Postępowanie toczy się w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników starostwa powiatowego i zarządu dróg powiatowych, w wyniku czego mogło dojść do sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu zagrażającej zdrowiu lub życiu. - mówi prokurator rejonowy Marcin Stępień. Jak dodaje - Dokładnie sprawdzamy ekspertyzy i przesłuchujemy świadków. Musimy przede wszystkim sprawdzić, czy most zamknięto w odpowiednim czasie, czy nie zrobiono tego za późno. Śledztwo przebiega sprawnie. Wkrótce dowiemy się więc, czy i komu postawiono zarzuty.

Sprawa obejmuje okres od 2012 do 2019 roku.

Dodajmy, że za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu powszechnemu (art. 164 kk) grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Z kolei przekroczenie uprawnień lub nie dopełnienie obowiązków i działanie na szkodę interesu publicznego lub prywatnego jest tzw. przestępstwem urzędniczym (231 kk), za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. 

Fot. P. Topolski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A