Zabójca z Dąbrowy Tarnowskiej odpowie za swój czyn. Biegli uznali, że był poczytalny
access_time 2020-01-21 08:53:00
Do tarnowskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 67-letniemu Józefowi S. Mężczyzna jest oskarżony o zabójstwo przypadkowo napotkanego przechodnia w Dąbrowie Tarnowskiej. Biegli orzekli, że był poczytalny.

Do zabójstwa doszło 19 maja 2019 roku przed godziną 22 na ulicy Zaręby w Dąbrowie Tarnowskiej. 40-letni mężczyzna zginął od dwóch ciosów nożem w klatkę piersiową, które zadał mu 67-letni Józef S. Mężczyźni nie znali się. Nieco wcześniej doszło między nimi do przypadkowej sprzeczki na ulicy. Podejrzany przyznał się winy. Podczas wizji lokalnej odtworzył przebieg zdarzenia, ale nie potrafił wyjaśnić dlaczego dokonał zbrodni. Policjanci dotarli jednak do przechodnia, który kilka chwil przed zbrodnią mijał go na ulicy i słyszał jak Józef S. idąc powtarzał: „tutaj zaraz coś się stanie”.

Początkowo biegli mieli wątpliwości diagnostyczne i 67-latek trafił na obserwację psychiatryczną. Ostatecznie jednak stwierdzili, że mężczyzna był poczytalny w momencie popełnienia zbrodni i działał z zamiarem bezpośrednim zabójstwa. 

Józef S. nie był wcześniej karany. Pracował za granicą. Do Dąbrowy wrócił, gdy przeszedł na emeryturę. Za popełnione przestępstwo grozi mu dożywocie.

Fot. KPP Dąbrowa Tarnowska

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A