Tomasz Olszówka rezygnuje. Koalicyjna klęska prezydenta Ciepieli?
access_time 2020-01-17 13:12:00
Szef klubu radnych Nasze Miasto Tarnów zrezygnował z funkcji przewodniczącego Komisji Strategii Rozwoju Miasta. Jego miejsce zajęła Agnieszka Danielewicz z Nowoczesnej.

Rezygnację Tomasza Olszówki w kąśliwy sposób skomentował na swoim profilu radny Marek Ciesielczyk, który jeszcze w ubiegłym roku uchodził za sprzymierzeńca Romana Ciepieli: - Dzisiaj z funkcji przewodniczącego komisji strategii rozwoju rady miejskiej w Tarnowie zrezygnował Tomasz Olszówka, podobno zanosi się na dalsze rezygnacje. Nie można wykluczyć, że niedługo z prezydentem Ciepielą będzie chciał współpracować tylko jeden człowiek... on sam. 

Stowarzyszenie Nasze Miasto Tarnów i Koalicja Obywatelska zawarły porozumienie programowe w grudniu 2018 roku. W sojuszu szybko jednak zaczęło zgrzytać, co wyraźnie było widać w kolejnych głosowaniach podczas sesji rady miejskiej. 

Lider ugrupowania Nasze Miasto Tarnów przyznaje, że zrezygnował z funkcji, przekonuje jednak, że w jego decyzji nie należy doszukiwać się żadnych podtekstów. - Uważam, że rotacja na funkcjach w Radzie Miejskiej jest dobrą praktyką, którą warto upowszechniać. Osobiście będę wspierał nową przewodniczącą Komisji Rozwoju Agnieszkę Danielewicz - zapewnia Tomasz Olszówka.

Fot. Paweł Topolski 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A