Oszuści telefoniczni znowu się uaktywnili. Tym razem nikt nie dał się oszukać
access_time 2020-01-16 15:55:00
We wtorek telefoniczni oszuści uderzyli w Tuchów i okoliczne miejscowości. Tylko w ciągu kilku godzin policjanci odebrali 19 telefonów od zaniepokojonych seniorów z informacją o próbie oszustwa na kwoty od dziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Tym razem jednak nikt nie dał się oszukać.

Wtorek był dniem skomasowanego ataku telefonicznych oszustów na mieszkańców gminy Tuchów. W ciągu zaledwie kilku godzin policjanci odebrali kilkanaście telefonów od seniorów, którzy informowali o próbie oszustwa. Najmłodsza osoba, do której dodzwonili się oszuści to 43-letnia kobieta, najstarszy to 80-letni mężczyzna. Rozmówcy stosowali różne fortele wobec swoich potencjalnych ofiar, próbując wyłudzić od 10 do 200 tysięcy złotych.

Jedna z mieszkanek Tuchowa odebrawszy telefon, usłyszała w słuchawce mężczyznę, który minorowym głosem zaczął roztaczać przed nią czarne wizje karambolu, rzekomo spowodowanego przez jej córkę. Lekko zdezorientowana kobieta odpowiedziała rozmówcy, że przecież jej córka siedzi obok niej. Mężczyzna natychmiast się rozłączył. 

- Wygląda na to, że wszelkiego rodzaju działania prowadzone przez tarnowskich policjantów przynoszą pozytywne efekty. I tym razem pomimo kilkunastu telefonów żadna z osób nie dała się oszukać. - komentuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A