Po drugiej kolejce futsalu trzy drużyny z kompletem punktów
access_time 2020-01-16 03:26:00
Druga kolejka rozgrywek ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu w Arenie Jaskółka Tarnów za nami. Po raz kolejny było to jednak spotkanie okrojone, bo ekipa Lumaro Elbud po raz drugi z rzędu nie skompletowała składu. Obrońcom tytułu nie udało się tym razem przełożyć spotkania i mecz z Gryfem Borzęcin przegrali walkowerem.

Pierwszą lokatę utrzymała ekipa Zakładów Mechanicznych, która po hat-tricku Adriana Czyża oraz trafieniach Adriana Ślęzaka, Damiana Chudyby i Marcina Gruszki pewnie pokonała (B)oca Czemarol. Beniaminek nadzieje na korzystny wynik mógł mieć jedynie w początkowych fragmentach spotkania, kiedy po bramce Szczepana Barana remisował 1-1.

Kompletem punktów po dwóch kolejkach poszczycić mogą się także Grupa Azoty PROREM oraz Topicar Auto Części. Pierwszy z tych zespołów nie miał problemów z pokonaniem Kasil Steel. Grupa Azoty PROREM szybko objęła dwubramkowe prowadzenie po strzale Pawła Węgrzyna oraz główce Miłosza Mosio. Potem po dwa gole zdobyli jeszcze Bartłomiej Frąc i Dominik Węgrzyn, swoje „trzy grosze” dołożył także Roman Vorobei. Kasil Steel odpowiedział na to trafieniami Kamila Żurka, Karola Dziży i Marcina Myjkowskiego, nie wystarczyło to jednak do zdobycia pierwszych w tym sezonie punktów.

Bohaterem pojedynku Topicaru Auto Części z Sportmossimo.pl Grabówka był Łukasz Noga. To właśnie on otworzył wynik meczu, a w odpowiedzi na trafienie Kacpra Ostrowskiego, po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Po zmianie stron, idealnie obsłużył natomiast Igora Króla, któremu pozostało już tylko umieścić piłkę w pustej bramce. Futsaliści Grabówki odpowiedzieli na to celnym strzałem Szymona Kowalskiego, kolejne idealne podanie Łukasza Nogi, zakończone trafieniem do pustej bramki Igora Króla, przypieczętowało jednak wygraną Topicaru Auto Części.

Problemów z odniesieniem pierwszego zwycięstwa nie mieli wczoraj piłkarze beniaminka, Dąbrovii. Głównym autorem ich wygranej z Westovią Okna Pawłowski był Bartosz Iwaniec, który zanotował hat-trick. Pozostałe trafienia były natomiast dziełem Pawła Lubery, Marka Krzaka oraz Piotra Wróbla.

 

Wyniki:

Grupa Azoty PROREM – Kasil Steel 7-3 (Dominik Wardzała 2, Bartłomiej Frąc 2, Paweł Węgrzyn, Miłosz Mosio, Roman Vorobei – Marcin Myjkowski, Karol Dziża, Kamil Żurek)

Lumaro Elbud – Gryf Borzęcin 0-5 (walkower)

Zakłady Mechaniczne – (B)oca Czemarol 8-1 (Adrian Czyż 3, Damian Chudyba 2, Adrian Ślęzak 2, Marcin Gruszka – Szczepan Baran)

Topicar Auto Części – Sportmossimo.pl Grabówka 4-2 (Łukasz Noga 2, Igor Król 2 – Kacper Ostrowski, Szymon Kowalski)

Dąbrovia – Westovia Okna Pawłowski 6-0 (Bartosz Iwaniec 3, Paweł Lubera, Marek Krzak, Piotr Wróbel).

Fot. TLF

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A