Strażacy z Poręby Spytkowskiej zorganizowali pomoc dla płonącej Australii
access_time 2020-01-08 11:48:00
Pożary, które od października ubiegłego roku pustoszą Australię, pochłonęły już około 10 milionów hektarów buszu, zabiły 25 osób, a tysiące Australijczyków pozbawiły dachu nad głową. Zginęła też ogromna liczba zwierząt, ocenia się, że nawet około miliarda różnych gatunków ptaków, ssaków, gadów. Co gorsza, wciąż nie widać końca walki z żywiołem.

Tragiczna sytuacja Australii poruszyła ludzi na całym świecie. W pomoc zaangażowali się również strażacy z Poręby Spytkowskiej w gminie Brzesko, którzy na portalu Pomagam.pl uruchomili zbiórkę pieniędzy na zakup wyposażenia i sprzętu medycznego ratującego życie. Chcą w ten sposób wesprzeć strażaków niosących pomoc w Australii. Druhowie planują zebrać pół miliona złotych.

- Liczymy na pomoc Ambasady Australii i Konsulatu RP w Australii w przekazaniu środków i niezbędnej pomocy. W ostateczności, jeśli będzie to konieczne jesteśmy gotowi, by samodzielnie odbyć podróż w celu przekazania zebranej pomocy w formie finansowej bądź zakupie niezbędnego sprzętu – deklarują strażacy.

Zbiórka jest dostępna pod tym adresem: Pomagam.pl

Fot. Screen z The Telegraph, YouTube

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A