Na Powiślu Dąbrowskim pierwsza urodziła się dziewczynka
access_time 2020-01-01 15:48:00
Pierwsze dziecko, które w 2020 roku urodziło się w Dąbrowie Tarnowskiej to dziewczynka. Karolinka przyszła na świat o godzinie 10:37.

Rodzice dziewczynki, pani Maria i pan Grzegorz, mieszkają w miejscowości Niwki w gminie Olesno. Córeczka będzie mieć na imię Karolina. Po urodzeniu ważyła 2950 gramów i miała 51 centymetrów. W skali Apgar, w której oceniane są czynność serca, oddychanie, napięcie mięśni, reakcje na bodźce oraz barwa skóry, otrzymała maksymalną liczbę 10 punktów. Poród odbył się przez cesarskie cięcie.

Przypomnijmy, że Porodówka Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska, podobnie jak Porodówka Centrum Zdrowia Tuchów posiada II stopień referencyjności. Oznacza to, że oprócz kobiet w ciąży prawidłowej i niepowikłanej, które rodzą w terminie, są tu przyjmowane także kobiety, będące w ciąży zagrożonej. Placówka zarówno pod względem wyposażenia, jak i kompetencji personelu jest przygotowana do intensywnej opieki nad wcześniakami i noworodkami z problemami zdrowotnymi.

O tym, że mamy czują się w Dąbrowie bezpiecznie świadczy też spora liczba porodów. W ubiegłym roku w Porodówce Nowej Generacji przyszło na świat blisko 660 dzieci. Jak twierdzą pacjentki, decydują się na Dąbrowę zazwyczaj ze względu na lekarza prowadzącego ciążę. Około jedna trzecia kieruje się przy  wyborze dobrą opinią o porodówce. Wiedzę na ten temat kobiety najczęściej czerpią z opinii innych rodzących oraz od rodziny, znajomych i lekarza prowadzącego.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A