Nieudany wyjazd tarnowskich siatkarek
access_time 2019-12-09 08:04:00
W meczu 13 kolejki rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet, zespół Grupy Azoty PWSZ Tarnów zmierzył się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Karpat z Krosna.

Mecz miał ważne znaczenie dla obu drużyn, ponieważ zarówno Karpaty jak i Jedynka zajmują miejsca w dolnych rejonach ligowej tabeli.

Początek pierwszego seta to dość wyrównana gra. Do stanu 13:13 obie drużyny grały punkt za punkt. Po serii dobrych zagrywek Manueli Jakóbiak i skutecznej grze w bloku, zawodniczki Karpat prowadziły 20:15. Marta Duda popisała się asami serwisowymi i przewaga gospodyń stopniała do jednego punktu (20:19). Końcówka seta należała jednak do krośnianek, które wygrały go 25:22.

Druga część spotkania wyglądała bardzo podobnie. Gospodynie punktowały w kontratakach, postawiły szczelny blok, tarnowianki miały problem z przyjęciem co przełożyło się na zwycięstwo Karpat 25:18.

Od samego początku trzeciego seta tarnowianki narzuciły swój styl gry. Krośnianki popełniały proste błędy. W polu zagrywki punktowała Marta Duda i Julita Molenda i zespół gości wyszedł na prowadzenie 4:12. Większa część seta toczyła się pod dyktando gości. Przy stanie 10:19 w tarnowskiej drużynie nastąpił przestój. Zawodniczki Karpat szybko zaczęły odrabiać straty. W końcówce gospodynie traciły do tarnowianek tylko trzy punkty 20:23. Ostatecznie siatkarki Grupy Azoty wygrały tego seta 23:25.

W czwartym secie tarnowianki rozpoczęły od prowadzenia 6:1. Od tego momentu nastąpił przestój w drużynie gości. Krośnianki wykorzystały słabszy okres gry tarnowianek i szybko doprowadziły do remisu 6:6. W dalszej części seta dominowały gospodynie, które przeważały w każdym elemencie, wygrały ostatnia partię 25:18 i całe spotkanie 3:1.

Karpaty Krosno – Grupa Azoty PWSZ Tarnów  3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 25:18).