Zakłady bukmacherskie w Tarnowie – gdzie można obstawiać zakłady w naszym mieście?
access_time 2019-12-06 12:59:00
Przedstawiamy aktualną listę punktów naziemnych w Tarnowie, w których można legalnie obstawiać zakłady bukmacherskie. Dowiedz się, na czym polega wnoszenie zakładów sportowych przez Internet. Poznaj wady i zalety typowania zakładów stacjonarnie i online.

Punkty naziemne w Tarnowie

Zakłady bukmacherskie można w Polsce wnosić w specjalnych punktach stacjonarnych oraz przez Internet. W Tarnowie kilku legalnych bukmacherów prowadzi lokale stacjonarne, w których można obstawiać zakłady bukmacherskie. Poniżej zamieszczamy adresy wszystkich działających punktów sprzedaży:

  • Fortuna

ul. Kaczkowskiego 4, 33-100 Tarnów

ul. Lwowska 19, 33-100 Tarnów

  • Milenium

ul. Klikowska, 33-102 Tarnów

ul. Akacjowa, 133-100 Tarnów

ul. Słoneczna 29-33, 33-100 Tarnów

  • STS

Ul. Bitwy o Wał Pomorski 2E, 33-100 Tarnów

ul. Kaczkowskiego 4, 33-100 Tarnów

ul. Wałowa 34/6A, 33-100 Tarnów

  • Totolotek

ul. Krakowska 26, 33-100 Tarnów

ul. Pułaskiego 6B, 33-100 Tarnów

 

Zakłady bukmacherskie przez Internet

Jednak w dobie Internetu gracze nie są skazani na obstawianie zakładów sportowych jedynie w tradycyjny sposób – prawo polskie zezwala również na zawieranie zakładów online. Zasady wnoszenia internetowych zakładów bukmacherskich są takie same jak tych w punktach stacjonarnych, a więc trzeba wybrać mecz, który chcemy obstawić, określić nasz typ (np. jego dokładny wynik), stawkę, jaką chcemy postawić oraz zaakceptować oferowany przez bukmachera kurs.

Rejestracja konta gracza

Oczywiście na organizowanie internetowych zakładów wzajemnych bukmacherzy również muszą uzyskać specjalne zezwolenie od Ministra Finansów RP, a obstawianie jakichkolwiek zakładów jest dozwolone pod warunkiem ukończenia 18 lat. Dlatego też dla typerów wnoszenie zakładów bukmacherskich przez Internet wiąże się z koniecznością założenia indywidualnego konta gracza. Pełna rejestracja wymaga nie tylko podania swoich danych osobowych, ale też przesłania skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości. Dzięki temu bukmacher może zweryfikować wiek użytkownika. U większości bukmacherów możliwa jest też „szybka rejestracja” (bez przesyłania skanu dowodu osobistego), jednak jest to rozwiązanie tymczasowe. Z kolei gra w lokalu naziemnym jest w pełni anonimowa – jedynie w przypadku, gdy pracownik punktu ma wątpliwości, czy klient jest osobą pełnoletnią, może poprosić go o okazanie dokumentu potwierdzającego ukończenie 18 r.ż.

Zalety zakładów online

Obstawianie zakładów wzajemnych przez Internet ma swoich zwolenników i przeciwników. Ci pierwsi wskazują przede wszystkim na wygodę takiego rozwiązania – mecze można typować nie wychodząc z domu i nie tracąc czasu w kolejce. Jeśli tylko mamy zasięg, zakłady możemy stawiać nie tylko o dowolnej porze, ale też z każdego miejsca, zwłaszcza jeśli korzystamy ze specjalnej aplikacji mobilnej w telefonie. Poza tym bukmacherzy internetowi przygotowują wiele bonusów, aby przyciągnąć do siebie jak największą liczbę typerów i zachęcić ich do rejestracji konta, podczas gdy w punktach naziemnych promocji jest jak na lekarstwo. Dodatkowo, na stronie internetowej, służącej do obstawiania zakładów są z reguły różne ciekawe opcje i narzędzia, które usprawniają trafne typowanie: wyniki i rozbudowane statystyki spotkań sportowych, wyszukiwarki meczów, zakładów i kursów, match trackery (komputerowe wizualizacje przebiegu meczu), a nawet bardzo dobrej jakości, darmowe transmisje meczów na żywo. Coraz większą popularnością cieszą się również np. zakłady na żywo, czyli takie, które wnoszone są w trakcie danego spotkania sportowego, a dostępne są one właśnie na stronach internetowych bukmacherów. Wśród udogodnień, jakie wiążą się z korzystaniem z bukmacherskich serwisów online, wymienić też trzeba profesjonalną, nieraz całodobową obsługę klienta oraz różnego typu pomoce merytoryczne zamieszczone na stronie.

Oczywiście zakłady stawiane w punktach naziemnych także mają swoje zalety i nie chodzi tylko o brak procedury rejestracji konta gracza. W lokalu stacjonarnym można spotkać innych miłośników sportu, wymienić się swoimi typami, podyskutować o meczach czy strategii typowania, a czasem nawet wspólnie obejrzeć transmisję meczu na żywo (o ile dany punkt je umożliwia). Jednak jeśli mamy taką ochotę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z dobrodziejstw obu metod, stawiając zakłady czasem przez Internet, a czasem w lokalu stacjonarnym.

Podatek od zakładów

Warto natomiast wiedzieć, że wszystkie zakłady bukmacherskie (w punktach naziemnych i online) objęte są 12%-owym podatkiem od gry. Standardowo bukmacherzy potrącają jego kwotę w momencie zawierania zakładu, a więc do gry wchodzi 88% ustalonej na dany kupon stawki. Wyjątkiem są tylko promocje nazywane „grą bez podatku”, kiedy to koszty opodatkowania pokrywane są przez bukmachera. Jeśli natomiast postawimy trafny zakład, a nasza wygrana przekroczy kwotę 2280 zł, koniecznym będzie opłacenie podatku od wygranej w wysokości 10% uzyskanej sumy. Pamiętajmy też, że obstawianie zakładów u nielegalnych bukmacherów jest zakazane i może być karane wysokimi grzywnami.

Tak więc przebywając w Tarnowie możemy obstawiać zakłady bukmacherskie zarówno w licznych punktach stacjonarnych jak i na stronach internetowych legalnych bukmacherów. Na koniec przypominamy – hazard uzależnia.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A