Studenci w mundurach. Legia Akademicka rekrutuje
access_time 2019-12-06 02:11:00
Ponad dwa tygodnie mają na złożenie wniosku studenci chętni do przystąpienia do programu Legii Akademickiej. Kilka dni temu w PWSZ w Tarnowie gościła przedstawicieli m.in. Wojskowej Komendy Uzupełnień, którzy zachęcali do przyłączenia się do programu, a ponadto prezentowali elementy sprzętu znajdującego się na wyposażeniu polskiej armii.

Studenci, którzy w trakcie studiów chcą odbyć przeszkolenie wojskowe, po raz kolejny mogą wziąć udział w programie edukacji wojskowej w ramach Legii Akademickiej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. 

Edukacja wojskowa odbywać się będzie w dwóch wymiarach – teoretycznym i praktycznym. Zajęcia z wiedzy o wojsku i wojskowości odbywać się będą w murach PWSZ, natomiast ćwiczenia – w jednostkach wojskowych, centrach i ośrodkach szkolenia. 

W poprzednich edycjach, szkolenie teoretyczne obejmowało 30 godzin lekcyjnych zajęć, a praktyczne 21 dni spędzone na poligonie. Udział w pierwszym jest bezpłatny, za wakacyjny poligon każdy uczestnik otrzymywał ok. 2 tys. zł.

Po zaliczeniu obu części, studenci otrzymają stopień starszego szeregowego rezerwy oraz świadectwo ukończenia kursu wojskowego. To przydatny dokument, który może być dużym atutem w przypadku rekrutacji do pracy w służbach mundurowych, czy jednostkach administracji bezpieczeństwa wewnętrznego.

To jednak nie koniec. Jeśli uczestnik zdecyduje się na drugi etap szkolenia praktycznego, ma szanse na stopień podoficera rezerwy. Obecnie PWSZ prowadzi nabór chętnych na zajęcia Legii Akademickiej. Wnioski można składać do 20 grudnia.

Fot. Archiwum J. Sikora

Komentarze...