Czterech nastolatków kradło materiały i narzędzia żeby zbudować sobie domek na zimę
access_time 2019-12-05 09:16:00
Tarnowscy policjanci zatrzymali grupę młodych włamywaczy. Udowodniono im kradzież oraz kradzież z włamaniem na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

Na początku listopada do komisariatu policji wpłynęło zgłoszenie kradzieży z włamaniem do kontenera, skąd sprawcy zabrali elektronarzędzia, przedłużacze, piecyk elektryczny, gwoździe oraz inne przydatne na budowie przedmioty. Poszkodowany wycenił straty na kwotę 4 tysiące złotych. Dzień później z terenu tej samej budowy zniknęło 1,5 kubika desek, kilkanaście kantówek oraz styropian. W wyniku tej kradzieży powstały straty na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

Policjanci jeszcze w tym samym miesiącu wpadli na trop złodziejów. Okazało się, że czterech młodych mieszkańców Tarnowa postanowiło wybudować sobie w zaroślach na terenie miasta domek, w którym będą się spotykać w nadchodzących zimowych miesiącach. Najpierw włamali się do kontenera na pobliskiej budowie, aby ukraść elektronarzędzia, a następnie skradli deski, z których wykonali prowizoryczną budowlę.

Dwóch 19-latków i dwóch nieletnich zostało zatrzymanych podczas budowy swojego domku. Cała czwórka została przewieziona do komisariatu, gdzie przyznali się do zarzutów i dokładnie wyjaśnili jak doszło do przestępstwa. Pełnoletni usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary wobec nich zdecyduje tarnowski sąd, natomiast o nieletnich – tarnowski sąd rodzinny. Skradzione przedmioty zostały zabezpieczone i wróciły do prawowitych właścicieli.

Komentarze...